Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 13309
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Płacą, ale nie wszyscy biorą

Piątek, 20 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 9:28
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Lubańskie starostwo rozpoczęło wypłatę zaległych pensji, odszkodowań i odpraw, należnych pracownikom zlikwidowanego SP ZOZ. Są wśród nich te pielęgniarki, które od ponad roku walczą o uznanie ich za pracowników szpitala.

Nie wszyscy jednak decydują się na odbiór wszystkich pieniędzy. Te pielęgniarki, które pozostają w konflikcie z ŁCM i czekają na wyrok Sądu Najwyższego(ma stwierdzić, czy są nadal pracownikami szpitala), odmawiają przyjęcia pieniędzy.

- Nie możemy wziąć odpraw i odszkodowań, jeśli sąd ma stwierdzić, że jesteśmy pracownikami szpitala - tłumaczy Ewa Gutek. - Gdybyśmy wzięły te odprawy i odszkodowania, Łużyckie Centrum Medyczne miałoby argument, którego mogłoby używać przed sądem. Mogliby powiedzieć: „Skoro bierzemy odszkodowania, godzimy się z tym, że nie jesteśmy pracownikami szpitala”. A tak przecież nie jest.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
317
W Internecie
27%
Stacjonarnie w sklepie
65%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
8%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Inne wydarzenia
Biegamy w Jeleniej [ATRAKCJE, UTRUDNIENIA]
 
Pogoda
Noce wciąż chłodne i może popadać
 
Kultura
Wytańczyli aż 4 złota!
 
Aktualności
Nowe komisariaty otwarte
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group