Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3833
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Plac zabaw przy "Jedenastce" dostępny od dzisiaj

Czwartek, 31 marca 2016, 8:22
Aktualizacja: Piątek, 1 kwietnia 2016, 7:50
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Plac zabaw przy "Jedenastce" dostępny od dzisiaj
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Plac zabaw funkcjonujący na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze jest zamknięty, a nasze prośby o jego otwarcie są lekceważone – skarży się nasz Czytelnik, który poprosił o interwencję w tej sprawie. Dyrektor placówki wyjaśnia, że do tej pory nie było warunków pogodowych do zabawy na tym obiekcie, ale od dzisiaj (31.03) plac będzie dostępny dla okolicznych dzieci po zajęciach szkolnych.

- Wiele razy pod bramkę tego placu zabaw przychodzą rodzice z dziećmi, którzy całują klamkę i odchodzą, nawet w dni wolne od szkoły czyli w soboty i niedziele – skarży się jeleniogórzanin. - Bardzo proszę o interwencję, bo przecież plac ma służyć dzieciom do zabawy – dodaje Czytelnik.
Dyrektor szkoły wyjaśnia, że do tej pory pogoda nie sprzyjała zabawom na placu plac będzie udostępniany dzieciom spoza szkoły po zajęciach szkolnych.

- W tygodniu, od poniedziałku do piątku, plac zabaw będzie udostępniony po zakończeniu zajęć czyli w godz. od 16.15 do 20.00, natomiast w soboty i niedziele od godz. 9.00 do 20.00 – informuje dyrektor „Jedenastki” Eugeniusz Sroka.

– Przypominamy jednak, że na przyszkolnym placu zabaw dzieci mogą się bawić tylko w obecności dorosłych i na ich odpowiedzialność. Apelujemy więc do mieszkańców o zdrowy rozsądek i zabawę z dziećmi na placu do zmroku, ponieważ obiekt nie jest oświetlony. Podczas spotkania z naczelnikiem oświaty wystąpiłem z wnioskiem o ujednolicenie godzin otwarcia placów zabaw przy wszystkich jeleniogórskich szkołach i wniosek ten został przyjęty. Więc wszystkie place będą otwarte po zajęciach (każda placówka ma inne godziny zakończenia zajęć) do godz. 20.00 – dodaje dyrektor „Jedenastki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group