Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5930
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plac Ratuszowy w sieci hot–spotu

Niedziela, 7 września 2008, 8:36
Aktualizacja: 11:18
Autor: Kamila/Ewa
JELENIA GÓRA: Plac Ratuszowy w sieci hot–spotu
Fot. TEJO
Choć jeleniogórzanie i turyści mogą korzystać z darmowego Internetu w Rynku już od trzech lat, to jednak dopiero od minionego tygodnia działają szybkie łącza. Wcześniej mobilni internauci narzekali na fatalną jakość sygnału.

Użytkownikiem darmowego Internetu na jeleniogórskim Rynku może być każdy, kto posiada odpowiedni sprzęt np. laptop, palmptop czy telefon komórkowy wyposażony w kartę sieciową WiFi. - Połączenie z hotspotem o nazwie Internet Ratusz jest automatyczne i nie wymaga wpisywania odpowiedniego hasła. To duże ułatwienie, na którym szczególnie nam zależało – wyjaśnia Tomasz Dumycz, Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Sieć obsługiwana jest przez cztery anteny sektorowe, które swym zasięgiem obejmują także część ulicy Kopernika. Hotspot, którego fundatorem jest urząd miasta kosztował 3 tys. złotych. Działanie bezpłatnego Internetu jest wciąż testowane przez autorów projektu. Problemy z połączeniem mogą występować jedynie w podcieniach.

- Plac Ratuszowy jest pierwszym miejscem w naszym mieście, gdzie istnieje taka usługa – mówi Tomasz Dumycz i dodaje, że w niedługim czasie darmowy Internet będzie aktywny również w obrębie ulicy Sudeckiej.

Wiadomość o darmowym Internecie szczególnie ucieszyła jeleniogórzan, choć niewielu o niej wiedziało. - To dobra inwestycja, będę tu przychodził i korzystał z tej usługi łącząc się z siecią Internet Ratusz za pomocą telefonu komórkowego – mówi Marcin Idziak z Jeleniej Góry. Podobne zdanie na ten temat ma jeleniogórzanka Aleksandra Grzesiuk. – Dla mnie to wspaniała wiadomość, mam laptop, więc z chęcią skorzystam z darmowego Internetu.

Darmowy Internet jest dość powszechną usługą w wielu miejscach w Polsce. Turyści odwiedzający stolicę Karkonoszy często pytali o taką możliwość w naszym mieście. Cieszy więc fakt, że nowy hotspot przyczyni się także do promocji Jeleniej Góry. I chociaż całkowity koszt inwestycji to tylko 3 tys. złotych, pojawiły się głosy, że magistrat mógł przeznaczyć tę kwotę na inny cel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group