Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9768
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piszesz wiersze? Może to coś dla Ciebie!

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 7:43
Aktualizacja: 7:46
Autor: Org
Jelenia Góra: Piszesz wiersze? Może to coś dla Ciebie!
Fot. Archiwum
– Zapraszamy do udziału w Turnieju Poetyckim z okazji 10–lecia Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze (Jagniątków). Hasło przewodnie: Poeci dla Muzeum! Jesteśmy współorganizatorem turnieju – informuje Zofia Pryslopska ze Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”

Tematem konkursu jest szeroko pojęta europejska integracja kulturowa, z podkreśleniem roli Dolnego Śląska, a szczególnie rejonu Karkonoszy. Z okazji 10-lecia, Muzeum zaprasza poetów do kreacji literackich z „Inspiracji Willi Wiesenstein”.

- Konkurs ten wpisuje się w program działania Muzeum oraz naszego Stowarzyszenia, które w 2015 roku realizuje program pt. Fedor Sommer i jego rola w kulturze Dolnego Śląska.
Dolny Śląsk pełen kultury, Muzeum DGH – miejsce szczególne, dialog kultur, położenie geograficzne, sprzyjające spotkaniom pełnym życzliwości i otwartości na innych – dodaje Zofia Pryslopska.

- Termin nadsyłania utworów mija 10 maja 2015 roku. Można przyjść z wierszem do Muzeum w dniu 16 maja, jednak nie gwarantujemy udziału w szrankach poetyckich, natomiast pozostaje szansa na zakwalifikowanie utworu do druku. Wiersze prosimy przysyłać pocztą zwykłą na adres Muzeum lub pocztą elektroniczną na maila Stowarzyszenia: kontakt@strumienie.eu - dodaje

Forma: wiersze, do trzech od jednego autora, zapisane na papierze, na nośniku elektronicznym, przysyłane pocztą elektroniczną lub zwykłą. W przypadku zachowania formy papierowej należy dostarczyć trzy 3 egz. każdego utworu.

Rozstrzygnięcie konkursu: w dniu 16 maja 2015 roku podczas Nocy Muzeów, w Domu Gerharta Hauptmanna, przy ul. Michałowickiej 32 w Jeleniej Górze (tel. 75- 755 32 86).

Oceny utworów dokona jury powołane przez Zarząd Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej” i Muzeum.

Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Muzeum. Dodatkową nagrodą będzie zakwalifikowanie do druku w pokonkursowym almanachu i pamiątkowy egzemplarz tego almanachu (wysłany do autora w późniejszym terminie z przyczyn oczywistych).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group