Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8483
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS zaprezentował kandydatów

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:31
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 11:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS zaprezentował kandydatów
Fot. Przemek Kaczałko
Krzysztof Mróz, Józef Rypiński i Wojciech Leszczyk – zaprezentowali się dzisiaj (19.08) podczas porannej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości. Zabrakło Marzeny Machałek, która również znalazła się na liście kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego.

Kandydatów z Jeleniej Góry przedstawił szef lokalnych struktur PiS - Ireneusz Łojek, który stwierdził, że Marzena Machałek reprezentuje nie tylko Jelenią Górę, ale również Kamienną Górę i cały okręg wyborczy, więc jest nieobecna.

Powolutku kampania się rozpoczyna - my formalnie rozpoczniemy ją 4 września. Jako pierwsi w Polsce ujawniliśmy pełne listy kandydatów - mówił Krzysztof Mróz, który nie kryje, że celem partii jest jeszcze wyraźniejsze zwycięstwo w nadchodzących wyborach. - Wszyscy obecni posłowie i senatorowie (z małymi wyjątkami) kandydują.

Celem partii ma być utrzymanie mandatów senatorskich z naszego regionu - w Jeleniej Górze, Legnicy i Gryfowie Śląskim, a obecne 6 z 12 sejmowych mandatów okręgu legnicko-jeleniogórskiego Prawo i Sprawiedliwość chce zwiększyć do 8 mandatów.

Będę zabiegał o reelekcję do Senatu. 7 września PiS przedstawi program na kolejne 4 lata, ale już dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy wiarygodni. To, co obiecaliśmy do tej pory, w większości zrealizowaliśmy. Podzieliliśmy się owocami wzrostu gospodarczego z Polakami - przekonywał senator, który przestrzega, że ewentualne zwycięstwo opozycji to cofanie programów wprowadzonych przez PiS.

Wśród kandydatów do sejmu znalazł się m.in. Józef Rypiński, który od 40 lat w Domowym Kościele przy Ruchu Światło-Życie.

Budowanie silnej rodziny uważam, że rzecz fundamentalną dla budowania silnej Polski. Staram się pomagać innym. Jestem członkiem biura Rada Maryja, które w Polsce wykonuje wielkie niedoceniane dzieło budowania jedności i siły Polaków - uważa jeleniogórski radny z Solidarnej Polski, który znalazł się na 9. miejscu na liście PiS. - Jestem zawodnikiem zespołowym, nie idę do Sejmu robić kariery solowej - deklaruje J. Rypiński.
Dziękuję za możliwość startu do Sejmu RP. Apeluję o głosowanie na jeleniogórzan, bo to się konkretnie przełoży na nasza małą ojczyznę - mówił z kolei Wojciech Leszczyk, nr 24 (ostatni) na liście. - Uważam, że powinniśmy nadal pracować na spójnością regionu. Będę zabiegać m.in. o przywrócenie połączeń autobusowych, kolejowych - dodał jeleniogórski przedsiębiorca, który obecnie pełni też obowiązki wicedyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W odniesieniu do słów poprzednika, W. Leszczyk powiedział, że jest hybrydą - kiedy potrzeba - sam wejdzie na szczyt, ale też czasami potrzebuje grupy, aby dojść do bazy.

Twoja reakcja na artykuł?

41
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
5%
Złości
55
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group