Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2240
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS odkrywa karty, ale nie do końca

Poniedziałek, 24 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2007, 19:18
Autor: ROB
Jelenia Góra: PiS odkrywa karty, ale nie do końca
Fot. ROB
Marzena Machałek i Roman Kulczycki twarzami partii w naszym regionie.

Posłanka z Kamiennej Góry otrzyma 3. miejsce na liście wyborczej partii w regionie jeleniogórsko- legnickim, a pochodzący z Lwówka wicewojewoda dolnośląski będzie szósty. To jedyni kandydaci z byłego jeleniogórskiego, którzy znaleźli się na czołowych miejscach.

Listę PiS otwiera Adam Lipiński (Legnica), druga jest Elżbieta Witek (Jawor). Za trzecią Marzeną Machałek są dwaj posłowie z zagłębia miedziowego: Tadeusz Madziarczyk oraz Piotr Cybulski. Ten ostatni do Sejmu poprzedniej kadencji dostał się z listy Platformy Obywatelskiej, ale potem zmienił przynależność partyjną.

– Lista jest prawie gotowa, ale pozostałych miejsc na razie nie ujawnię, gdyż mogą nastąpić przesunięcia – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Adam Lipiński. – Do 5 października pełen wykaz kandydatów trafi do Państwowej Komisji Wyroczej.
PiS ma swoich kandydatów w każdym powiecie. W Jeleniej Górze jest nim radny Józef Zabrzański. Adam Lipiński nie chciał jednak powiedzieć, które otrzymał on miejsce. - Bierzemy pod uwagę tzw. możliwości wyborcze kandydatów – powiedział. Chodzi m.in. o popularność kandydatów oraz to, czy mają za sobą doświadczenie parlamentarne lub samorządowe.

Legnica ustąpiła Jeleniej Górze jedynie w wyborach do Senatu. Na liście PiS znajdą się Tadeusz Lewandowski (Jelenia Góra) oraz Rafał Ślusarz (Gryfów Śląski). Trzecim kandydatem będzie Witold Lech Idczak z Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group