Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8365
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS o poradniku ministerstwa dla rodziców

Czwartek, 3 marca 2016, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS o poradniku ministerstwa dla rodziców
Fot. Przemek Kaczałko
Politycy Prawa i Sprawiedliwości poinformowali na wtorkowej (2.03) konferencji prasowej w biurze poselskim Marzeny Machałek o poradniku, który ma pomóc w podjęciu decyzji przez rodziców w związku z reformą oświaty w temacie obowiązku szkolnego.

- Chcemy pomóc rodzicom odnaleźć się w nowej rzeczywistości – mówiła Marzena Machałek przypominając, że ustawa przywraca obowiązek szkolny dzieciom 7-letnim, a daje wolność wyboru rodzicom w przypadku dzieci 6-letnich. - Ministerstwo Edukacji Narodowej chce pomóc rodzicom zrozumieć nowe przepisy – podkreśla posłanka PiS. - Bardzo się cieszę, ze wyszedł poradnik pt. „Rodzice – macie wybór”, który dostępny jest na stronie www.men.gov.pl/pdr - dodała.

Wśród poruszanych kwestii w poradniku są m.in. zasady rekrutacji do przedszkoli i szkół, czy można zmusić rodzica, by jego 6-letnie dziecko chodziło do zerówki w szkole, czy będzie nowy program dla zerówek, a także czy przedszkole może pobierać dodatkowe opłaty na zakup środków czystości, artykułów papierniczych, itp.

W drugiej części konferencji posłanka podsumowała pierwsze 100 dni rządu Beaty Szydło podając, że w tym czasie przegłosowano 43 ustawy. - To jest trzy razy więcej, niż w 2007 roku i dwa razy więcej, niż w 2011 roku – podkreślała Marzena Machałek zwracając szczególną uwagę na „Rodzinę 500 plus”, sprawę sześciolatków, zakazu zabierania dzieci rodzinom z powodu biedy czy podatek bankowy. W kolejnych działaniach najważniejszymi kwestiami mają być: 15 proc. CIT dla przedsiębiorców, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, minimalna stawka godzinowa (12 zł) czy podniesienie kwoty wolnej od podatku, którą to opiszemy w osobnym artykule, gdyż na ostatnim posiedzeniu Sejmu (25.02) głosami PiS odrzucono w pierwszym czytaniu projekt w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
801
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group