Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7245
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PiS: Komorowski obiecał i oszukał

Wtorek, 14 kwietnia 2015, 7:30
Aktualizacja: Środa, 15 kwietnia 2015, 7:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: PiS: Komorowski obiecał i oszukał
Fot. Przemo
W poniedziałek (13.04) odbyła się konferencja prasowa, podczas której posłanka Marzena Machałek wraz z szefem jeleniogórskiego PiS–u Ireneuszem Łojkiem i radnym Oliwerem Kubickim przekonywali, że wybór Bronisława Komorowskiego na drugą kadencję będzie złą decyzją. Przestrzegali wyborców, że przez ostatnie 5 lat nie spełnił obietnic składanych Polakom i podpisywał ustawy szkodzące obywatelom.

„Obiecał i oszukał” - tak zatytułowaną ulotkę prezentowali działacze Prawa i Sprawiedliwości, na której cytowane są wypowiedzi Bronisława Komorowskiego z poprzedniej kampanii wyborczej zestawione z decyzjami przeczącymi założeniom kandydata Platformy Obywatelskiej.

Wśród grzechów aktualnego prezydenta wymienia się przede wszystkim podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia - Jest potrzebna zmiana w systemie emerytalnym, ale my proponujemy zmianę na zasadzie wyboru, że ktoś może dłużej pracować, ale nie musi. Musi dokonać wyboru, czy chce dłużej pracować i mieć wyższą emeryturę, czy też krócej pracować i niższą emeryturę” (B.K.,cytat z debaty wyborczej z 30.06.2010 r.). Kolejnymi „oszustwami” mają być: brak wyrównania dopłat dla rolników, nie spełnienie obietnicy o likwidacji abonamentu RTV, a także podniesienie podatków. Szef jeleniogórskiego PiS wymienił tu m.in. brak sprzeciwu prezydenta na podwyższenie podatku VAT, kilkukrotne podnoszenie akcyzy, podwyższenie składki na ZUS, podwyższenie składki rentowej dla przedsiębiorców, znaczące ograniczenie ulgi na internet i ulgi budowlanej, obniżenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego, czy zamrożenie na 5 lat kwoty wolnej od podatku.

Demokracja powinna kierować się tym, że rozliczamy osoby, które zostały przez obywateli wybrane, z tego co obiecywały. Inaczej demokracja będzie pustą fasadą – mówił Ireneusz Łojek. Brak odpowiedzialności za to co się mówi, a następnie robi spływa przede wszystkim na obywateli. Bronisław Komorowski powinien ponieść odpowiedzialność polityczną – dodał.

Jako politycy Prawa i Sprawiedliwości odczuwamy, że nie możemy liczyć na rzetelny przekaz mediów głównego nurtu, dlatego bardzo mocno cenimy sobie media regionalne, przez które możemy przekazać nasze informacje do mieszkańców – mówiła Marzena Machałek o celu wczorajszej konferencji. - Chcemy, żeby Polacy poznali prawdę na temat tego, jak władza oszukuje i manipuluje. Mówimy tutaj o sprawie obywatelskości Platformy zwanej przez żart Obywatelską. Wszystkie projekty obywatelskie, te podpisane przez 250 tysięcy osób, ale i te podpisane przez prawie 2 miliony Polaków zostały wyrzucone do kosza – i gdzie jest Bronisław Komorowski, który powiedział na początku kampanii, że będzie prezydentem wszystkich obywateli – kontynuowała posłanka PiS. Wśród decyzji obecnej głowy państwa wbrew obywatelom wymienia się: zgodę na odbieranie dzieci rodzicom z powodu biedy, zgodę na GMO, brak poparcia obywatelskiego projektu ws. nauczania historii, zgodę na wysyłanie 6-latków do szkół wbrew rodzicom, zgodę na wyprzedaż majątku narodowego, a także zgodę na „zwijanie” Polski powiatowej.

Na zakończenie konferencji prasowej politycy PiS oczywiście zachęcali do głosowania na ich kandydata (Andrzeja Dudę) twierdząc, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group