Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14466
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piknik sportowy w SP 15

Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 12 czerwca 2018, 14:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piknik sportowy w SP 15
Fot. Przemek Kaczałko
Szkoła Podstawowa Nr 15 po raz kolejny zaprosiła uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół placówki na festyn pełen atrakcji. Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbyły się m.in. różnorodne zawody, występy artystyczne, czy jarmark. Każdy znalazł coś dla siebie.

Sobota w Sobieszowie upłynęła pod znakiem integracji – sprzyjał ku temu szereg atrakcji, w których można było brać udział całymi rodzinami, bądź dopingować swoich bliskich. W programie festynu znalazły się: występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15, zumba, letnie biegi narciarskie, bieg na hulajnodze, łyżworolkach czy nartorlkach, matematyczny bieg na orientację, bieg rozmaitości, druynowy turniej w boule, rodzinny bieg z niespodzianką, kręgle, gry logiczne, rodzinny konkurs plastyczny czy jedzenie ptysia na czas. Zabawa była znakomita, a i emocje też niemałe.

- Połączyliśmy piknik szkolny z jarmarkiem różnorodności. To już 20 lat tradycji – podkreślił Zbigniew Stępień, dyrektor SP 15.

Ogromną frajdę miały też dzieci zjeżdżając na jabłuszkach po macie o śliskości śniegu, był też kącik zabaw dla najmłodszych, trampolina, malowanie twarzy, darmowy popcorn, zabawa i edukacja ze Strażą Pożarną, warsztaty plastyczne, czy przygotowywanie preparatów pod mikroskop. Nie zabrakło też chętnych do przeciągania liny, rzutek, czy ringo. Podczas tego typu imprezy była też loteria fantowa z licznymi nagrodami. Ciekawą ofertę zapewnili saneczkarze – można było spróbować swoich sił dzięki wskazówkom trenerów i wziąć udział w minizawodach.

- Jeździmy z wieżyczki startowej (przyczepki) na sankorolkach. Można poczuć się jak saneczkarz – jeździć w jedynkach i dwójkach na krótkim odcinku. Mamy pomiar czasu, dzielimy kategorię na amatorów i profesjonalistów, bo mamy tu też członków Kadry Narodowej – powiedział Przemysław Pochłód, trener saneczkarstwa.

W organizację imprezy włączyły się m.in. Rada Rodziców SP 15, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa, MKS Karkonosze Sporty Zimowe, Szkoła Podstawowa Nr 15 i wiele innych środowisk i sponsorów.

- Naszym celem jest propagowanie naszych dyscyplin sportu, szkoły i przede wszystkim zdrowego stylu życia – dodał Z. Stępień, który zaprosił jednocześnie na poniedziałkowy sprawdzian do Akademii Multisport, w której biorą udział cztery jeleniogórskie szkoły, w tym SP 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
474
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group