Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2957
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pijany bezdomny spłonął w ruinach

Czwartek, 21 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Pijany bezdomny spłonął w ruinach
Fot. K. Piotrowski
Ofiara pijaństwa i braku własnego dachu nad głową.

Makabrycznego odkrycia dokonali w nocy ze środy na czwartek policjanci podczas kontroli miejsc, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. W ruderze przy ulicy Jordana na tyłach sklepu Lidl na spalonym materacu leżał martwy mężczyzna.

Materac zapalił się od ogniska, jakie trzech bezdomnych rozpaliło w jednym z pomieszczeń rudery. Wcześniej wszyscy pili alkohol. Jeden z „biesiadników” położył się i zasnął. Jego kompani nie zwrócili uwagi na to, że „posłanie” w pewnej chwili zaczęło płonąć wraz ze śpiącym na nim mężczyzną.

Ofiary nie udało się uratować. – Według wstępnej diagnozy lekarskiej bezdomny spłonął – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jego kompani mają 44 i 49 lat. Młodszy z nich z objawami zatrucia dymem trafił do szpitala. Drugi był kompletnie pijany: miał około trzech promili alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia.

Obydwu zostanie najpewniej postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Przebieg zdarzeń i przyczyny zgonu bezdomnego ustali śledztwo.

W mieście jest kilkanaście opuszczonych i zrujnowanych domów, w których koczują osoby bezdomne. W tym roku jest ich więcej ze względu na długą i w miarę ciepłą jesień, bezdomni nie chcą iść do schroniska św. Brata Alberta. Tam podstawowym warunkiem pobytu jest zachowanie trzeźwości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group