Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2747
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Piją alkohol i siadają za kierownicę

Wtorek, 7 grudnia 2021, 13:15
Autor: 112
Powiat: Piją alkohol i siadają za kierownicę
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci w miniony weekend zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, trzech z zakazem kierowania pojazdami i trzech wbrew decyzji o cofnięciu im uprawnień. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1,5 do 3 promili.

Funkcjonariusze 38-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego zatrzymali w Rybnicy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,5 promila. W Szklarskiej Porębie na ul. Dworcowej zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował pojazdem marki Renault. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do dwóch lat.. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozi może kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
55%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group