Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8001
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Piesek przydrożny” w Galerii Korytarz

Czwartek, 23 czerwca 2016, 14:10
Aktualizacja: Sobota, 25 czerwca 2016, 10:32
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Piesek przydrożny” w Galerii Korytarz
Fot. JCK
Jutro (24.06) o godz. 15.30 w Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Bogdana Konopki “Piesek przydrożny”. Wystawa czynna będzie do 31 lipca.

“Piesek przydrożny” to zbiór obrazów fotograficznych dedykowany wędrówce –podróży, w której jak owe pieski przydrożne, wyskakujące od czasu do czasu na drogę i obszczekując nasz powóz, każą nam zwolnić, przystanąć i odebrać sygnały. Małe eksplozje energii świetlisto-semantycznej. Artysta jest reprezentowany przez galerię Françoise Paviot w Paryżu.

Bogdan Konopka (rocznik 1953), mieszka i pracuje w Paryżu. Fotograf, kurator i krytyk związany od roku 1994 z Pismem Artystycznym FORMAT, oraz Kwartalnikiem FOTOGRAFIA (2000-2012). Prowadził autorskie pracownie fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Fotografii w Arles we Francji, Warszawskiej Szkole Fotografii a od roku 2006 na Formation Supérieure w Ecole de la Photographie de Vevey w Szwajcarii. Laureat Grand Prix de la Ville de Vevey w Europejskim Konkursie Fotografii w 1998 roku. W swej twórczości preferuje fotografie analogową, najchętniej wielkoformatową. Interesują go problemy związane z przeźroczystością medium i możliwości rejestracji indywidualnych aspektów przeżyć duchowych nazywanych roboczo pejzażem wewnętrznym. W swych tekstach poświęconych fotografii – a najczęściej wybranym fotografom – odnaleźć można całe spektrum dostępnych dziś technik i metod obrazowania; także tych bez aparatu czy filmu. Są one najczęściej próbą zrozumienia możliwości komunikacji międzyludzkiej poprzez obraz fotograficzny we wszystkich jego postaciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group