Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8598
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwszy etap Karkonoskiego rajdu za nami

Niedziela, 12 lipca 2009, 12:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lipca 2009, 9:06
Autor: ahawer
JELENIA GÓRA: Pierwszy etap Karkonoskiego rajdu za nami
Fot. Łukasz Płocki
Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) prowadzi w Rajdzie Karkonoskim, czwartej eliminacji mistrzostw Polski, po pierwszym dniu i sześciu odcinkach specjalnych. Drugi, ze stratą zaledwie 1,9 s, jest broniący tytułu mistrzowskiego Francuz Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer).

Tuż po zakończeniu Zabobrza na czele klasyfikacji widniało jednak nazwisko mistrza Polski. Popularny "Bufi" uzyskał drugi czas na drugim przejeździe Dziwiszowa i wygrał Bobrów 2.
Jako trzeci, według poprawionej klasyfikacji, finiszował Michał Bębenek, który na Zabobrzu przeszedł Leszka Kuzaja, ale jednocześnie spadł za Bouffiera i Kuchara. Po drugim czasie na Zaborzu, na piątą pozycję awansował Michał Sołowow przeskakując w wynikach dnia Kajetanowicza.

Oglądać oesy na Zabobrzu przyszły tłumy jeleniogórzan! Wszystkie barierki były oblegane, niektórzy nawet wspinali się na bilboardy, znaki, czy tablice informacyjne, żeby móc zobaczyć wszystko z góry. Trzeba przyznać, że emocji podczas rajdu nie brakowało! A najbardziej cieszy fakt, że po tylu latach znów rajd znów odbył się na Zabobrzu.

Jedna z załóg nie będzie dobrze wspominać rajdu karkonoskiego, na osiedlu Zabobrze urwali przednią oś koła, wyglądało to groźnie, mało brakowało, a skończyłoby się tragedią. Za poszkodowanymi jechała inna załoga i na szczęście w porę zdążyła się zatrzymać, bo gdyby nie to nie dość, że urwali koło to jeszcze samochód poszedłby do kasacji. Aż strach pomyśleć jakby doszło z taką prędkością do uderzenia.

Dzisiaj zawodnicy RSMP mają do przejechania jedynie 4 odcinki. Meta o godzinie 16:30 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1048
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group