Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2162
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwszy dzień Juwenaliów za nami

Piątek, 20 maja 2016, 8:25
Aktualizacja: Sobota, 21 maja 2016, 8:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwszy dzień Juwenaliów za nami
Fot. Tomasz Raczyński
Czwartek (19.05) na jeleniogórskich „błoniach” upłynął w rytmie hip hopu oraz rapu. Na studenckie święto przybyły tłumy mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Gwiazdą wieczoru był Trzeci Wymiar, a dzisiaj (piątek, 20.05) czeka nas finał Ligi Rocka i Video na zakończenie zabawy.

Uroczystego otwarcia dokonali na scenie przedstawiciele władz trzech jeleniogórskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz Politechniki Wrocławskiej, a także przewodniczący samorządów studenckich wraz z organizatorem imprezy. Zabrakło przedstawiciela władz miasta, ale to w żaden sposób nie przeszkodziło młodym ludziom w zabawie. Swoje imprezy studenckie mile wspomina prorektor KPSW, choć zauważa zmiany. - To, czego mi brakuje teraz, to amatorskiej twórczości studentów. Juwenalia nie miały takiego komercyjnego wymiaru, było więcej spontanu, natomiast nie wyobrażam sobie życia studenckiego bez juwenaliów. Pewnie za 10 lat te juwenalia będą jeszcze inaczej wyglądały – powiedział dr inż. Tadeusz Lewandowski.

Styl, w jakim odbywał się pierwszy dzień juwenaliów przypadł do gustu młodszej części publiczności. - W końcu coś dla nas – cieszył się Karol. Nie brakowało też przeciwnych opinii, ale wszystkich połączyła chęć zabawy. - To nie moje klimaty, ale ważne, że coś się w mieście dzieje i jest okazja spotkać się ze znajomymi – stwierdził Łukasz. Po supportach wystąpili: Sitek X JNR, Quebonafide oraz Trzeci Wymiar.

W piątkowym wydaniu juwenaliów główną część imprezy będzie stanowił finał jeleniogórskiej Ligi Rocka. Jurorami będą: Mieczysław Jurecki, Wojciech Hoffmann i Tomasz Rogula. Tym razem zabraknie Romana Rogowieckiego, który został dyrektorem muzycznym Radia Dla Ciebie i ze względu na obowiązki nie może przybyć do Jeleniej Góry.

- Tomek Rogula od 25 lat zajmuje się nagrywaniem, ma znakomite studio w Warszawie, nagrywa czołowe polskie zespoły i nie tylko. Przez 20 lat pracował w Warner Bros w Los Angeles. Jest to człowiek, który potrafi wyłowić „perełkę” - mówi Andrzej Patlewicz, organizator Ligi Rocka.

Po raz pierwszy połączono te dwie imprezy, czy taka koncepcja utrzyma się w kolejnych edycjach? - Miejmy nadzieję, że będzie to współpraca na kolejne lata i budowanie koncepcji na rozszerzenie Ligi Rocka – mówił Paweł Stefanowicz, organizator Juwenaliów zapraszając na piątkowe granie na jeleniogórskich „błoniach”. Od godz. 16:00 polana pod Grzybkiem będzie areną finalistów 21. finału Ligi Rocka, która po raz pierwszy jest transmitowana również na żywo w internecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group