Czytających: 9561

Podgórzyn-Borowice: Pierwszy dzień Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym

Sobota, 10 lipca 2010, 19:31
Aktualizacja: Niedziela, 11 lipca 2010, 16:43
Autor: arec
Marek Kulas z Floty Gdynia zwyciężył rywalizację w kategorii juniorów w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym „Podgórzyn–Borowice”. Wśród juniorów młodszych najlepszy był Szymon Rekita z LKK Styropol Warmia Biskupiec.

Juniorzy mieli do pokonania 7 rund, z których każda liczyła 14,5 km. Marek Kulas odskoczył reszcie stawki na przedostatniej rundzie i jako pierwszy zameldował się na mecie. Kolejne miejsca wywalczyli zawodnicy KS Pogoń Mostostal Puławy. Srebro przypadło w udziale Michałowi Kosiorowi, a brąz Grzegorzowi Habie.

W rywalizacji juniorów młodszych, którzy mieli do pokonania 5 rund, zwyciężył Szymon Rekita. Zawodnik LKK Styropol Warmia Biskupiec na 1 km przed metą uciekł Tomaszowi Mickiewiczowi z Ogniwa Boxmet Dzierżoniów. Trzecie miejsce należało do Marcina Bijaka z UKS GKS Zagłębie Sosnowiec.

Poniżej podajemy program zawodów w dniu jutrzejszym:

11.07.2010 NIEDZIELA
9:00 - 9:25 - Podpisywanie listy startowej kat. Juniorka młodsza, Kobiety Open (Elita + Juniorka)
9:30 - Start kat. Kobiety Open(Elita+Juniorka)
9:40 - Start kat. Juniorka Młodsza
11:45-12:10 - Podpisywanie listy startowej kat. Orlik i Elita
12:15 - Start kat. Elita i Orlik
ok. 16:00 - Dekoracje kat. Juniorka młodsza, Kobiety Open (Elita+ Juniorka ), Orlik , Elity oraz uroczyste zakończenie Mistrzostw Polski (Sosnówka Górna: DW „Społem” - przy linii mety)