Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5955
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pierwszaki: – Szkoła będzie „spoko”

Wtorek, 6 października 2009, 11:01
Aktualizacja: Środa, 7 października 2009, 7:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pierwszaki: – Szkoła będzie „spoko”
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu uczniów pierwszych klas stało się dziś pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Ślubowanie i pasowanie na ucznia było wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, społeczność szkolna oraz rodzice uczniów klas pierwszych, którzy zaangażowali się również w przygotowania.

Nowe środowisko, koledzy, nauczyciele. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień ważnej szkolnej uroczystości dla pierwszoklasistów, tzw. ślubowanie i pasowanie na uczniów. Przygotowując się do tego wydarzenia wszyscy uczniowie dwóch pierwszych klas pierwszych, pod kierunkiem wychowawców Doroty Chocianowicz i Piotra Grosmana, ćwiczyli wiersze i piosenki. Samorząd szkolny przygotował scenariusz uroczystości i okolicznościowe podarunki, rodzice szykowali poczęstunek.

Po wprowadzeniu szkolnego pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu państwowego, nadeszła najważniejsza część uroczystości: część, w której główne role grali pierwszoklasiści. Prezentacja w postaci zabawnych rymowanek o szkole i uczniach w wykonaniu pierwszaków wypadła okazale. – Szkoła będzie spoko – mówiły dzieci, a wyzwania przyszłości wydawały im się niestraszne.

Później uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a potem zostali pasowani wielkim ołówkiem na uczniów „siódemki” przez dyrektor szkoły Elżbietę Rybak, która wręczyła uczniom dowód przynależności do szkoły: dyplom z gratulacjami. Przedstawicielka klasy szóstej w imieniu starszych koleżanek i kolegów przekazała dzieciom upominki – papierowe kwiatki z życzeniami.

Zwracając się do pasowanych uczniów dyrektorka „siódemki” zwróciła ich uwagę na wagę ślubowania. Młodzi ludzie będą jeszcze wielokrotnie w swoim życiu składać przysięgi i od samego początku muszą wiedzieć, co ten akt oznacza. Po zakończeniu uroczystości na sali, wychowawcy i rodzice zaprosili dzieci z klas pierwszych do sal lekcyjnych, gdzie czekał już na nie słodki poczęstunek.

Jelonka życzy wszystkim dzieciom samych sukcesów i wielu niezapomnianych chwil w szkolnych ławach, a nauczycielom – satysfakcji z pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
392
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group