Czytających: 11092

Jelenia Góra: Pierwszą kwartą rozstrzygnęły losy meczu

Niedziela, 6 grudnia 2015, 20:21
Aktualizacja: 20:21
Pierwsza kwarta przegrana przez MKS MOS Karkonosze 8:28 miała brzemienne skutki w spotkaniu 10. kolejki I–ligi, w której to podopieczne Dariusza Tomasika i Jerzego Gadzimskiego podejmowały Basket Aleksandrów Łódzki. Mecz dwóch ekip o najdłuższych (po rozwinięciu skrótów) nazwach nie był porywającym widowiskiem.

W kobiecej I-lidze jednocyfrowa zdobycz punktowa w ciągu kwarty nie jest niczym dziwnym - chociażby trzecia odsłona pokazała, że nie dyskredytuje to z walki żadnej z ekip. Jednak, gdy pozwala się rywalkom w tym samym czasie zdobyć niemal 30 punktów, to trudno się dziwić, że później odrobienie strat jest pobożnym życzeniem, aniżeli celem. Tak było w niedzielę (6.12) w hali Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie jeleniogórzanki już na początku meczu ustawiły się pod ścianą. Kolejne „ćwiartki” były już bardzo wyrównane i kibicom pozostał niedosyt, że ich ulubienice nie walczyły tak od pierwszych sekund. „Karkonoszki” na przełomie drugiej i trzeciej odsłony potrafiły poprawić rezultat od stanu 19:40 do 29:40, ale na więcej przyjezdne nie pozwoliły. Ostatecznie MKS MOS Karkonosze przegrał z Basketem Aleksandrów Łódzki 47:65 i sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

W ligowej tabeli zespół z Jeleniej Góry zajmuje przedostatnią, 10. pozycję (1 zwycięstwo - 8 porażek). Następną kolejkę MKS MOS rozegra awansem (2 środę, 9.12) na wyjeździe z rezerwami Ślęzy Wrocław (9. miejsce w tabeli, bilans 2-7).

Miejski Klub Sportowy-Międzyszkolny Ośrodek Sportu Karkonosze Jelenia Góra – Uczniowski Klub Sportowy Basket Aleksandrów Łódzki 47:65 (8:28, 15:12, 9:9, 15:16)