Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2304
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Pierścień wielkiej damy" – kulturalne wydarzenie w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 listopada 2014, 19:02
Autor: TelewizjaStrimeoTV
Fot. Telewizja StrimeoTV
Po raz drugi w historii jeleniogórskiego teatru na scenie zagości ,uznawany przez wielu za najlepszy dramat Norwida, "Pierścień wielkiej damy". Reżyserii podjął się, obecny dyrektor teatru, Piotr Jędrzejas. Kostiumy przygotowała Aneta Tulisz–Skórzyńska, a muzykę napisał Sławomir Kupczak. Na scenie studyjnej zobaczymy: Magdalenę Kępińską, Roberta Manię, Martę Kędziorę, Małgorzatę Osiej–Gadzinę, Andrzeja Kępińskiego, Piotra Konieczyńskiego, Roberta Dudzika i Iwonę Lach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~badboy 29-11-2014 10:20
droga mamo bawimy się na wakacjach jak damy...a jak nie damy to się nie bawimy;)
~Aniela 29-11-2014 16:48
Byłam i nic specjalnego. Jeśli to ma być najlepszy dramat w historii Norwida, to potwierdza to tylko opinię że ten teatr to dno.
~? 29-11-2014 16:57
Dziś wieczorem premiera, więc ta krytyka chyba nieco antycypowana?
~A nie La! 29-11-2014 16:59
No ale jak byłaś, "anielo" aniele? Dzisiaj premiera dopiero... Po co kłamać tak strasznie??? Poza tym CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!!! Najlepszy dramat Norwida, który to Norwid jest patronem teatru, czyli.... Najlepszy dramat poety, dramatopisara, nie teatru w jego całej historii, chociaż... kto wie, ale tego to się dowiemy PO PREMIERZE ;)
~do wyżej 29-11-2014 17:15
"Po raz drugi w historii jeleniogórskiego teatru na scenie zagości" - czytaj artykuły, a nie komentarze, tłuku, to może przestaniesz ujadać i zaczniesz myśleć zamiast ujadać na czytelników pod różnymi nickami i zmieniając IP.
~!! 29-11-2014 17:17
Skoro dopiero ma być premiera, to na jakiej podstawie wielu uważa go za najlepszy spekttakl w historii teatru Norwida? Wiedzą jeszcze przed premierą? A może pijarowy bełkot, który nic nie znaczy, takie bezczelne okłamywanie widzów, żeby tylko przyszli.
~monciak 29-11-2014 17:31
ej - szczekaczki teatralne! przecież jest jasno napisane, że sztuka zagości PO RAZ DRUGI !!! piana wam już całkiem zalała mózgi ?
~ 29-11-2014 17:54
Znając poziom naszego teatru, nawet z wybitnego dzieła Norwida zrobią totalny chłam!
~Magdalena 29-11-2014 18:39
Na pewno nie pójdę do teatru Norwida na ten spektakl. Są dużo lepsze teatry w naszym regionie.
~Do ~ 29-11-2014 18:51
KOMETARZA krypotnimu ~Aniela. Oto dowód kto to wypisuje. I że to wierutne kłamstwo. Za Kocy były sztuki, na których się nie tylko ziewało, ale po prostu straciło czas. I nikt takich idiotyzmów nie wypisywał. Nie wymienię tytułów, nie warto wracać do przeszłości. Na "Pierścień.." chętnie się wybiorę. I nie będę czytać tych komentarzy, bo ktoś Kogoś nie lubi i chce mu dopiec. Zazdrość ludzka zawsze była domeną ludzi malutkich. Niech spoczywają w pokoju!
~Do 18:51 29-11-2014 19:25
Widzę że spamerek z teatru zmienił metody i teraz zmienia IP co chwilę przez proxy. Miszcz proxy, bo na pewno nie znawca teatru. Akurat za Kocy poziom teatru był o niebo wyższy niż obecnie, dzisiaj teatr mógłby jedynie pomarzyć o takim repertuarze i wykonaniu. To że ty ziewałeś, jeszcze nie jest żadnym miernikiem. Widać lubisz szajs i kiczowate fajerwerki. Może pogódź sie z krytyką i tym, że każdy ma prawo do swojego zdania, zamiast ujadać na każdego, kto ośmieli się skrytykować twój teatr. Krytyki w ten sposób nie zagłuszysz, a jakie są opinie o teatrze Norwida - doskonale widać na forach.
~filolog 29-11-2014 20:52
Czy Jędrzejas zrobił w całym swoim życiu choć jedną dobrą sztukę? Chyba nie. "Ideał sięgnął bruku" - te słowa Norwida kieruję do obecnego dyrektora teatru nazwanego imieniem wieszcza.
~WernyYouKnow 30-11-2014 2:21
O "filolog" mój ulubieniec miszcz adsl proxy się ukazał. Znany też jako adela czy aniela monciak or magdalena. Gościu ZAAKCEPTUJ! czas minął! Twój czas minął.Zaakceptuj albo bądz frustratem na zawsze ;)
~Judyta 30-11-2014 12:42
Czy te wpisy jak ten powyżej i jeszcze kilka wcześniejszych to sam dyrektor pisze? Albo jakieś jego przydupasy. Po wymowie wynikałoby że to ktoś z teatru. Na dodatek sprawa ewidentnie nie daje mu spokoju, bo siedzi i nawet w nocy spamuje fora. Wstyd dla teatru, że rozgrywają swoje wewnętrzne spory na forach! Co do spektakli, to jakbyście więcej czasu poświęcali poziomowi artystycznemu tychże spektakli zamiast tropieniu niewygodnych opinii na forach, to i nie byłoby krytyki.
~Do ~ 30-11-2014 13:18
Czy te wszystkie wpisy [neoplus.adsl.tpnet.pl] są autorstwa Jarosława Górala?
~Do Judyta 30-11-2014 14:14
Czy Jarosław Góral trzykrotnie został wywalony z Teatru za postawę i za intrygi przeciw dyrektorom i aktorom, a teraz się podobno procesuje? Czy to prawda? Niech ktoś odpowie.
~Do ~ 30-11-2014 14:42
Czy te wszystkie wpisy [jeleniagora.vectranet.pl] są autorstwa Miłosza Kamińskiego?
~Do WernyYouKnow 30-11-2014 14:45
Czy Miłosz Kamiński to nieudany poeta, któremu znacznie lepiej niż pisanie wierszy wychodzi obrzucanie błotem różne osoby na forach? A ponieważ jest bezrobotny, zarabia opłaconym pijarowym spamem przez teatr Norwida, siedząc całymi dniami (a nawet w nocy) na lokalnych forach? Czy to prawda? Niech ktoś odpowie.
~po premierze 30-11-2014 16:45
Nasz Teatr ma potęzny potencjał:bogatą tradycje,dobry ,profesjonalny,lubiany przez Jeleniogórzan zespół aktorski,oddanych pracowników administracji,piękna architekture,znakomite położenie,publicznosc garnąca sie do kasy,jesli ma realną lub złudną nadzieję,ze zobaczy cos dobrego.Mógłby z powodzeniem stanowić jedną z głównych atrakcji Kotliny .Potrzebuje jednakowoż menedżera,który bedzie traktował placówkę z należytą pieczołowitością,szacunkiem do widza , Jego oczekiwań oraz otrzymywanych dotacji.W czasach mojego dziecinstwa nie było w teatrze rozbudowanego działu marketingu.Za dyrekcji T. Kozłowskiego a jeszcze p.A. Obidniak z ust do ust przekazywano sobie informacje,ze nowa premiera i warto zobaczyć.Gosci przyjezdnych zapraszało sie na spektakl a było się czym pochwalić.Przeszłość li to ??
~kilka smutnych refleksji 30-11-2014 18:09
Z tym "profesjonalnym, lubianym przez Jeleniogórzan zespołem" to bym nie przesadzał - kiepskie aktorzyny po gimnazjach, które rzemiosła uczyły się chyba w szkolnym teatrzyku. "Oddani pracownicy administracji"? Chyba w śledzeniu spisków przeciw teatrowi na forach i zamachów na obecnego dyrektora. Niestety, dzisiejszy teatr to dno, jakże niski upadek od czasów pani Obidniak czy pana Kozłowskiego. Każda kolejna nieudana premiera potwierdza tę smutną prawdę.
~mkamiński 30-11-2014 23:02
Do 30-11-2014 14:45 | ~Do WernyYouKnow. Tylko w tzw. kwestii formalnej, przepraszam. Ja podpisuję się swoim nazwiskiem, bo pisać anonimy to poniżej godności, lepiej w ogóle nie pisać niż tak wstydzić się swoich poglądów. Pretensje niektórych osób z kręgu teatru do jego dyrekcji - w bezceremonialny sposób omawiane na forach - nie interesują mnie i nie dla nich chodzę do teatru. Jestem prostym widzem, płacę za bilet i oglądam. O nowej sztuce teraz nie piszę, bo jeszcze nie widziałem jej, ale chętnie podzielę się swoim zdaniem, jak obejrzę. Każdemu radzę zrobić tak samo, choćby dla przyjemności poznawczej. Pozdrawiam wszystkich, kimkolwiek Państwo są. I dziękuję za pamięć o mnie tutaj. Miłosz Kamiński
~jgóral 30-11-2014 23:20
O jakich "pretensjach ludzi teatru" pan pisze, panie Miłoszu? Coś dużo pan wie o wewnętrnych sprawach teatru. Albo... całkowicie się myli. Ciekawe, że osoby wcześniej piszą dokładnie te same bzdury co pan. Przypadek? Na dodatek sugerują, że jakoby ja to robię, co jest wierutną bzdurą! Nie posługuję się takimi metodami, a poza tym zawsze wypowiadam się pod własnym nazwiskiem. Natomiast fakt powtarzających się co chwilę ewidentnych bzdur, że to jakoby jakiś sfrustrowany pracownik walczy z teatrem, świadczy niezbicie, że pisze je ta sama osoba. I zdaje się pan panie Miłoszu pisał wcześniej z dialogu. I znowu jakiś dziwny "przypadek", który jakoś przypadkiem zupełnie być nie chce. Nie rozumiem tylko, po co rzucać ciągle oszczerstwa, obrażać innych, wyzywać? Tak postepują ludzie teatru?
~mkamiński 30-11-2014 23:52
Szanowny Panie, jeśli ma Pan ochotę, proszę koniecznie oddać sprawę do prokuratora, aby ustalił, kto Pana szkaluje. Mnie proszę z takiej dyskusji wyłączyć. Przykro mi trochę, że będąc zwykłym widzem kochającym Norwida, muszę udowadniać, że nie jestem kimś innym. Ale tak zdecydowałem, że nie wstydzę się siebie i liczę się z tym, że każdy może wobec mnie sobie używać, podejrzewać mnie o jakieś nieznane mi rzeczy. Nic więcej nie dodam, bo mówić trzeba o przedstawieniach, one się liczą. Miłosz Kamiński
~Zbyszek W. 1-12-2014 0:59
Na twoim miejscu Miłoszku to ja już bym szykował kasę na odszkodowania za zniesławienia. Wystarczy poczytać starsze wątki teatralne, żeby z łatwością zgadnąć, kto odpowiada za te jatki. Nawet jak nie znajdą bezpośrednich dowodów, to przetrząsną ci kompa tak, że pożałujesz, że pisałeś z niego komentarze na tym forum. Jakieś nielegalne oprogramowanie, utwory łamiące prawo autorskie itd. zazwyczaj też się znajdują w takiej sytuacji. Pewne jest tylko jedno - trzeba być wyjątkwym pokurczem mo...lnym, żeby w ten sposób pomawiać jakąś osobę i perfidnie ją obrażać. Konsekwencje powinny zostać wyciągnięte!
~Prawda! 2-12-2014 0:07
" Słabeusz dostał straszną siłę w Internecie, nic nie umie, teraz może przyłożyć wszystkim dookoła. Dzięki temu winduje swoją osobowość."
~zdegustowana poziomem teatru 2-12-2014 14:30
"Ideał sięgnął bruku" - to słowa samego Norwida. Szkoda, że sprawdzają się również w miejscach, gdzie Norwida postawiono sobie jako patrona. Norwid się w grobie przewraca...
~zdegustowany poziomem twoim 2-12-2014 18:46
Przewraca się, kiedy czyta twoje posty ;)
~do 18:46 2-12-2014 22:51
Sam pokazujesz swój żałosny poziom. Poczytaj co to są wycieczki ad personam i dlaczego nie należy ich stosować. No ale przecież od dawna wiadomo, że lepszych argumentów nie macie w Norwidzie.
~ 3-12-2014 7:52
Dobra, to ty też poczytaj :)
~ 3-12-2014 18:34
Wciąż trollujesz, pajacu?
~ 4-12-2014 23:19
Wciąż spamujesz, miły, dobry, kulturalny człowieku??? ;D
~ 5-12-2014 0:51
Spróbuj sam być miły choć przez chwilę, trutniu.
~byłam 13-12-2014 18:26
Ostatniego piątku widziałam ten spektakl wg Pierścienia Wielkiej Damy Norwida. Z całą odpowiedzialnością za słowa piszę, że reżyser nic nie zrozumiał z tekstu autora. Zrobił spektakl nudny, ba...lny, niezajmująco wydziwiany i głupi. Czułam się wielce zażenowana oglądając to coś. Wstyd mi było. Nie winię aktorów, którzy po prostu nie wiedzieli co grać, choć widać było pasję i oddanie tej niegodnej inscenizacji. Znam tekst stąd było mi jeszcze gorzej oglądając tę rzeźnię na nim. Mój przyjaciel, z którym byłam nie znał go i nie był w stanie odczytać intrygi i przesłań Norwida i choć starał się mocno skupić, to powieki opadały mu i sen morzył. Nie byłam zdziwiona. Najwyraźniej Pan Dyrektor nie jest reżyserem, ale też nie jest człowiekiem refleksyjnym i umiejącym czytać tekst ze zrozumieniem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group