Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8535
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pielęgniarki za burtą

Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:46
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Sąd Najwyższy pozbawił protestujące pielęgniarki wszelkich złudzeń i nadziei. Zadecydował, że nie były i nie są pracownicami Łużyckiego Centrum Medycznego. W Warszawie dostało się Sądowi Rejonowemu i Okręgowemu. Z kolei zarząd ŁCM zastanawia się, czy nie wyciągnąć konsekwencji wobec szefowej protestujących pielęgniarek.

Wyrok Sądu Najwyższego zakończył ponadroczny spór grupy pielęgniarek ze szpitala z zarządem Łużyckiego Centrum Medycznego. Takiego wyroku pielęgniarki się zapewne nie spodziewały. Zaskoczony był nawet prezes ŁCM Jarosław Mączyński. Sąd Najwyższy zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Lubaniu i całe powództwo oddalił.

- To tak, jakby całej sprawy nie było - mówi Ewa Gutek, szefowa protestujących pielęgniarek. - Uważam, że jest to wyjątkowo niesprawiedliwy wyrok. Jednym zdaniem sąd w Warszawie podważył wyroki zarówno Sądu Rejonowego i Okręgowego. Pokazał, że pracownik tak naprawdę niewiele może. Pracodawca mógł się odwoływać, my nie mamy takiej możliwości. Dlatego całą sprawę skierujemy do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Zasięgnęłyśmy już opinii Rzecznika Praw Obywatelskich i dowiedziałyśmy się, że nasza sprawa jak najbardziej nadaje się do rozpatrzenia przez międzynarodowy Trybunał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
473
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group