Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10305
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny jubileusz szkoły w Sobieszowie

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 8:18
Aktualizacja: Środa, 13 kwietnia 2016, 8:08
Autor: AP
Jelenia Góra: Piękny jubileusz szkoły w Sobieszowie
Fot. AP
Jubileusz 70–lecia świętowała Szkoła Podstawowa nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Ta jedna z najstarszych szkół w Jeleniej Górze może pochwalić się wspaniałymi absolwentami, wśród których są wybitni sportowcy, artyści, malarze, naukowcy, urzędnicy, lekarze czy nauczyciele. Wielu z nich można było spotkać podczas uroczystości.

Gala odbyła się w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. W uroczystości, oprócz zaproszonych gości i przedstawicieli władz samorządowych i parlamentu, wzięli udział uczniowie, absolwenci, dawni i obecni nauczyciele, a także pracownicy szkoły.

Rocznicowe uroczystości były znakomitą okazją zarówno do podziękowań, słów uznania i życzeń, jak również do podsumowań i wielu wspomnień. Wszyscy z zachwytem wysłuchali wspomnień pierwszego ucznia szkoły Juliana Gozdowskiego. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali też krótkiej historii szkoły, odczytanej przez Leszka Babula. Wzruszenie na twarzach gości wywołała multimedialna prezentacja złożona z archiwalnych zdjęć dokumentujących 70 lat z życia szkoły.

Podczas uroczystości prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wręczył dyrektorowi szkoły list gratulacyjny. Złożył też obietnicę szybkiego wyremontowania w najbliższym czasie chodnika dookoła placówki oraz wyposażenie jej w nową pracownię komputerową.

W część artystycznej wystąpiła wokalno-muzycznie uzdolniona młodzież. Bardzo okazale zaprezentowali się również młodzi mistrzowie sportu. Następnie biorący udział w uroczystości udali się do budynku szkoły. Na korytarzach goście oglądali wystawy fotograficzne i kroniki, przeglądali specjalnie na tą okazję wydaną publikację "Nowinki Szkolnej Rodzinki", a w salach lekcyjnych prezentacje ukazujące przeszłość i teraźniejszość szkoły. Można było również zwiedzić wystawę prac autorstwa Mieczysława Skowrona.
Święto szkoły stało się też okazją do zaprezentowania osiągnięć uczniów. Ściany szkoły zdobiły dyplomy, medale i puchary uzyskane przez uczniów w minionych latach oraz te zdobywane obecnie.

Po oficjalnej części uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie podziwiali przepiękny tort ufundowany przez Radę Rodziców. W kawiarenkach i na korytarzach zagościły emocje, niekończące się powitania i radość ze spotkań. To były niezapomniane, wyjątkowe chwile!

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na uroczystość i odwiedzili naszą szkołę. Dzięki wam w szkole na nowo odżyły wspomnienia. Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać częściej, zapraszamy - mówili dyrektor Zbigniew Stępień i z-ca dyrektora Małgorzata Kruczkowska.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group