Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4497
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Piękno czeskiej biżuterii pod Śnieżką

Czwartek, 13 czerwca 2013, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 5:12
Autor: Mea
Powiat: Piękno czeskiej biżuterii pod Śnieżką
Fot. Mea
Piękne bransolety, wisiorki z kamieniami szlachetnymi, broszki, torebki z koralików – to tylko niektóre okazy z oryginalnej biżuterii „Made in Jablonec 2013” prezentowanej wczoraj (12.06.) w Hotelu Mercure w Karpaczu.

- Poszerzamy naszą współpracę z Jabloncem właśnie poprzez projekt „Kruche piękno”, w ramach którego 8-11 sierpnia odbędzie się kiermasz i wystawa w Jabloncu, gdzie będą mogli prezentować się również nasi regionalni twórcy biżuterii i szkła. Zachęcamy twórców z powiatu i nie tylko, do zgłaszania się do starostwa powiatowego pod numerem telefonu 75 647 31 46. Miejsce na kiermaszu będzie odpłatne, ale powinny to być przystępne kwoty – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Oglądający biżuterię byli pod dużym wrażeniem jej piękna i wzorów. – Mam wielki sentyment do biżuterii jabloneckiej, bo gdy byłam mała chodziłam do ośrodka kultury czeskiej, gdzie była taka biżuteria. Bardzo mi się wtedy podobała. Najbardziej korale i klipsy. Tym razem skusiłam się na kupno naszyjnika – mówiła Małgorzata Tekiel z Lubina.

- Naszyjniki zadziwiają ciekawą kolorystyką i geometryczną formą. Fajne są też szklane wisiorki, szerokie bransoletki i modne dziś kołnierze z drobnych koralików – powiedziała Anna Romańczuk z Jeleniej Góry.

Tajemnicę broszek w zwierzęcych kształtach zdradziła Jitka Konopkova z firmy FaBOS. - Odlewamy ze specjalnej formy np. koty, które są w Czechach najpopularniejsze oraz inne wzory tj. sowy, papugi, żyrafy, słonie. Później zwierzak jest malowany. Mamy też kamienie czeskie, czy też korale z powoskowanego szkła tzw. woskowe perły, wykonywane specjalną techniką – wyjaśniła Jitka Konopkova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1008
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group