Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4134
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pięknie grali, „Wielkimi Gitaromaniakami” zostali

Czwartek, 23 lutego 2012, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Pięknie grali, „Wielkimi Gitaromaniakami” zostali
Fot. Organizator
VIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs im. Łukasza Pietrzaka GITAROMANIA za nami. W tym roku jury składające się z wybitnych polskich i zagranicznych muzyków przyznało tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka” ex–aequo: Biance Szalaty i Antoniemu Tomaszewskiemu.

Tegoroczną GITAROMANIĘ rozpoczął koncert inauguracyjny w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze, na którym wystąpiły Patrycja Nowicka i Anna Chorążyczewska – zwyciężczynie poprzednich edycji festiwalu. Podczas uroczystego otwarcia nie mogło również zabraknąć niespodzianki – jako gwiazdy wieczoru na scenie zagrali Giampaolo Bandini Cesare Chiacchiaretta Duo.

Podsumowaniem GITAROMANII był koncert w Sali Niebieskiej Pałacu Schaffgotschów, który odbył się w minioną sobotę, tj. 18 lutego. Po zakończeniu części muzycznej, międzynarodowe jury w składzie: Marek Zieliński – przewodniczący, Giampaolo Bandini, Cesare Chiacchiaretta, Ewa Jabłczyńska, Dariusz Kupiński i Wojciech Lipiński po burzliwych obradach przyznało tytuł „Wielkiego Gitaromaniaka” ex-aequo: Biance Szalaty i Antoniemu Tomaszewskiemu.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali również inni młodzi gitarzyści klasyczni, którzy wzięli udział w konkursie tegorocznej GITAROMANII. Z 16 muzyków z grupy starszej i 16 z młodszej – jury uhonorowało: grupa starsza, I miejsce ex-aequo Bianka Szalaty z ZPSM w Koszalinie, Daniel Egielman z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, II miejsce Antoni Tomaszewski z PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, III miejsce Aleksander Pankowski vel Jankowski.

Wyróżnienie ex-aequo otrzymali: Rafał Niemiec ze SM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie i Kacper Budziszewski z OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Z kolei jeśli chodzi o grupę młodszą: I nagrodę otrzymał Gabriel Węgrzyn, uczeń SM I st. w Wieliczce, II nagroda ex-aequo Jakub Mazur z PSM im. T. Szeligowskiego w Szczecinie, Julia Lauer z OSM I st. w Tychach i Jan Mielziuk z PSM I i II st. w Suwałkach. III nagroda i II nagroda ex-aequo Agnieszka Rau z PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze oraz Maxim Hanselowski z Musikschule Trossingern.

Wyróżnienie ex-aequo otrzymali Gabriel Budziński ze SM I st. nr 2 w ZS nr 9 we Wrocławiu i
Jakub Lisowki z PSM I st. im. F. Chopina w Oleśnicy. Gratulujemy!

– Bardzo wysoko oceniam uczestników tegorocznej GITAROMANII, zarówno młodzież z grupy starszej, jak i młodszej. Każdy z muzyków dał się poznać z jak najlepszej strony co potwierdza ilość wręczonych nagród. Pamiętajmy jednak, że GITAROMANIA to nie tylko konkurs. Jej ideą jest integrować mistrzów gitary klasycznej i tych, którzy dopiero mistrzami się stają – mówi Anna Pietrzak, organizator, dyrektor PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group