Czytających: 8880

Jelenia Góra: Piękne zwycięstwo na inaugurację!

Sobota, 23 kwietnia 2022, 6:44
Aktualizacja: 6:53
Młodziczki Spartakusa Jelenia Góra fantastycznie rozpoczęły zmagania w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski do lat 13, którego są gospodyniami. W piątek (22.04) w hali SP 10 pokonały Piątkę Cztery-Trzy Lublin 73:56.

Zwycięstwa w Lubelskiej Lidze Młodziczek mogły robić wrażenie. Ekipa Piątki Cztery-Trzy Lublin wygrywała m.in. 178:0, 164:7, czy 220:5! W 8 meczach sezonu zasadniczego lublinianki miały komplet zwycięstw i bilans 1168:168.

W Jeleniej Górze Piątka po raz pierwszy w tym sezonie napotkała na opór i konsekwentnie do końcowej syreny jeleniogórzanki z wiarą w zwycięstwo wywoływały aplauz na trybunach Szkoły Podstawowej Nr 10. Początek meczu należał do miejscowych, które sezon zasadniczy w lidze dolnośląsko-lubuskiej zakończyły na 5. miejscu z bilansem meczów 10-8. Podopieczne Moniki Krawczyszyn-Samiec prowadziły 6:1, ale w kolejnych minutach inicjatywę przejęły lublinianki - na niespełna minutę przed końcem pierwszej kwarty było 12:21. Na początku drugiej odsłony Spartakus doszedł na 19:21 i emocje znowu sięgały zenitu. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły 34:29.

Trzecia odsłona była wyrównana, ale Spartakus utrzymywał kilkupunktową przewagę i przed decydującą kwartą było 47:40. W ostatniej części gry Piątka doszła na 49:46, ale i tym razem Spartanki pokazały charakter i odskoczyły na 71:49, a ostatecznie wygrały 73:56.

KSW Spartakus Jelenia Góra – UKS Piątka Cztery-Trzy Lublin 73:56 (14:21, 20:8, 13:11, 26:16)

Spartakus: M. Nejman 27, P. Tarnawska 12, G. Tarnawska 10, M. Tomalak 8, Sala 6, Midera 4, Papierska 2, Młodzińska, Dusza, Jurczak.
Piątka: Puch 18, Szczypek 12, Rakuś 8, Kowalczyk 5, Karska 4, Jurkowska 3, Mrozińska 2, Jabłońska 2, Bodak 2, Chmiel, Wania, Pać.

W drugim meczu 1. dnia turnieju grupy A UKS Siódemka Sopot pokonała Wisłę CanPack Kraków 79:28 (16:6, 12:12, 16:6, 35:4).

Mecze w sobotę, 23.04:
16:00 UKS Piątka Cztery-Trzy Lublin - Wisła CanPack Kraków
18:15 KSW Spartakus Jelenia Góra - UKS Siódemka Sopot.

W innym turnieju, w grupie G - Wichoś Jelenia Góra przegrał w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Moskawą 62:95.