Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6953
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękne święto tańca

Piątek, 26 kwietnia 2019, 12:34
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2019, 10:25
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Piękne święto tańca
Fot. MDK "Muflon"
W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” miało miejsce uroczyste świętowanie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, a także odbyła się premiera spektaklu w wykonaniu baletniczek Małej Akademii Baletu.

Tego popołudnia tancerki i zgromadzona publiczność wysłuchali wzruszającego orędzia Trishy Brown na Międzynarodowy Dzień Tańca, odczytanego przez Tadeusza Rybickiego. Obejrzano krótki film o projekcie "Ruch w rodzinie", który był realizowany w trakcie familijnych zajęć w MDK „Muflon” w 2018 roku, a podczas pokazowej lekcji, kiedy wspólnie tańczyły dzieci i dorośli, trzymano za nich kciuki, by taneczny duch ich nigdy nie opuszczał.

Najważniejsze jednak tego dnia były baletnice z grupy Mały Teatr Tańca, które zabrały widzów do krainy "Magicznego baletu", a później po twórczym stresie były już tylko przyjemności: brawa, podziękowania, a także książeczki z cyklu "Bajki baletowe" w prezencie, słodki tort i zabawa taneczna. To był dzień! To było prawdziwe święto tańca!

Imprezę prowadziła Anna Krych, choreografka, tancerka, pedagog tańca. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Światło i dźwięk zrealizował Marcin Sweklej.

Mała Akademia Baletu należy do stałej oferty zajęć w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Zajęcia te są skierowane do dzieci w wieku 5 – 10 lat. Nauka obejmuje taniec klasyczny, ćwiczenia rozciągające i korygujące postawę, plastykę ruchu, umuzykalnienie i przygotowanie dzieci do cyklicznych spektakli tanecznych.

Pokaz Małej Akademii Baletu, wieńczący całoroczną pracę pracowni tanecznej MDK „Muflon” w sezonie 2018/2019 odbędzie się 26 czerwca 2019 (środa), o godz. 17.15.

Impreza dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group