Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8942
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękne spotkanie opłatkowe w SP 15

Sobota, 23 grudnia 2017, 7:31
Aktualizacja: Niedziela, 24 grudnia 2017, 4:40
Autor: AP
Jelenia Góra: Piękne spotkanie opłatkowe w SP 15
Fot. AP
Szkolne spotkania opłatkowe to piękna tradycja, kultywowana w Szkole Podstawowej Nr 15 w Jeleniej Górze–Sobieszowie od wielu lat. Wprowadza wszystkich w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie uroczystości rozpoczął apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe słowa życzeń świąteczno – noworocznych skierowała do zebranych wicedyrektor Karolina Jankowska.

- Na zbliżające się święta pragnę złożyć nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie czasem pokoju, serdeczności i międzyludzkiej życzliwość - mówiła Karolina Jankowska.

Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów z klasy II i III uświetnione "Tańcem Aniołów" pod kierunkiem: Zdzisławy Gadowskiej i Lucyny Górawskiej. Widzowie mogli przeżyć historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa oraz pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich radością i sprawiły, że poczuli magię zbliżających się świąt. Na zakończenie apelu wręczono nagrody w konkursie mikołajkowym.

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami przeżywali klasowe wigilie.Tu łamali się opłatkiem, składali moc gorących życzeń; na stołach pachniał barszcz z uszkami oraz świąteczne ciasto. Słychać było głośne kolędowanie, opowiadano sobie o zwyczajach świątecznych, podtrzymywanych w domach. Wszyscy byli dla siebie mili, życzliwi jak w jednej wielkiej rodzinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group