Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8245
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękna turecka opowieść o miłości

Czwartek, 23 lutego 2017, 8:41
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2017, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piękna turecka opowieść o miłości
Fot. Przemek Kaczałko
Trudno było znaleźć osobę, która po filmie „Miłość to dzieło przypadku” nie uroniłaby ani jednej łzy. Piękna opowieść o miłości na długo pozostanie w pamięci jeleniogórzan, którzy przybyli wczoraj (22.02) do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej (ul. Bankowa 27) na pierwsze z cyklu spotkanie z tureckim kinem.

Film w reżyserii Ömera Faruka Soraka jest pierwszym z cyklu, które Książnica Karkonoska przy współpracy z Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie zaprezentowała jeleniogórzanom. Jest to też okazja do prezentacji książek tureckich autorów oraz publikacji o Turcji, które w jeleniogórskiej bibliotece mają spore grono zainteresowanych. Część pozycji jest stale wypożyczana, więc trzeba nawet czekać, aż kolejny miłośnik tureckiej literatury zwróci książkę.

- Jest to bardzo ciekawa literatura. Okazuje się, że nie znamy jej, a brakuje nam egzotyki, barw wschodu – mówiła Katarzyna Herzberg z Książnicy Karkonoskiej. Najlepiej „rozchodzą się” dzieła Orhana Pamuka i Elif Şafak, ale zbiory Książnicy zawierają też innych autorów.

Po prezentacji popularnych tytułów rozpoczął się seans. Film pt. „Miłość to dzieło przypadku” doskonale wpisał się w gusta zgromadzonych widzów, przepiękna opowieść o przeznaczeniu sprawiła, że jeleniogórzanie nie mogą się doczekać kolejnych spotkań.

„Tureckie kino w Książnicy Karkonoskiej” będzie się odbywać w każdą ostatnią środę miesiąca (godz. 17:00). Wstęp jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group