Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9079
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękna akcja dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej

Wtorek, 1 grudnia 2020, 11:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piękna akcja dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej
Fot. Justyna Jaszczak
Młoda jeleniogórzanka zainicjowała piękną akcję na rzecz seniorów z Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień" w Jeleniej Górze. Podopieczni placówki znajdującej się przy ul. Leśnej piszą listy do św. Mikołaja, a ich potrzeby chwytają za serce. Proszą o lizaka, długopis, kalendarz czy cukierki czekoladowe. Odzew czytelników jest bardzo pozytywny.

Mój kochany Mikołaju. Byłem grzeczny w tym roku i proszę o cukierki czekoladowe - pisze jeden z seniorów. - Nasz kochany św. Mikołaju. Proszę Ciebie o małego pluszowego misia - dodała kolejna z osób. - Kochany Mikołaju. Moim marzeniem jest dostać kalendarz - czytamy w kolejnym liście. Są tez prośby o dobrą herbatkę na zimne dni, mydełka, kremy i inne drobne prezenty, na co znajomi i nieznajomi Justyny Jaszczak (inicjatorki akcji) - odpowiadają bardzo pozytywnie.

Co roku zawsze robiłam paczki dla Domu Dziecka, a w tym roku postanowiłam poświecić mój czas i w ten sposób komuś pomóc. Wpadłyśmy na ten pomysł razem z Agnieszką Zakrocką - powiedziała nam Justyna Jaszczak.
Na początku bardzo, ale to bardzo się stresowałam, przy wstawianiu listów, ze nie każdy zostanie wybrany, no i nie każdy senior dostanie prezent, ale jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem, że w parę godzin, każdy list był zarezerwowany, i że ludzie mają tak ogromne serca - dodała inicjatorka, która podkreśla, że wszystkie listy urzekają, ale ten prezentowany w naszej galerii najbardziej jej się spodobał.

Aktualnie prezenty są zbierane na św. Mikołaja, ale inicjatorki bardzo intensywnie myślą już o organizacji Wigilii.

To nie jest takie proste, ale proszę dobrze trzymać kciuki, żeby wszystko poszło po naszej myśli i udało nam się zebrać prezenty zarówno na Mikołaja, jak i na Wigilię - dodała Justyna Jaszczak.

Wszystkie listy od seniorów z jeleniogórskiego DPS można zobaczyć na profilu Justyny Jaszczak, gdzie chętni do wsparcia akcji mogą zadeklarować chęć pomocy konkretnej osobie. Szczegóły na profilu:

https://www.facebook.com/justyna.jaszczak.54/posts/3445104842240527

Twoja reakcja na artykuł?

28
90%
Cieszy
3
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group