Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5928
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pięć tysięcy książek do wyboru, za grosze

Piątek, 18 września 2015, 9:04
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2015, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pięć tysięcy książek do wyboru, za grosze
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna edycja kiermaszu „Książka za grosik” odbywa się przy Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze od środy (16.09) do soboty (19.09). Dla książkowych moli przygotowano około pięć tysięcy pozycji w cenach od złotówki do 20 zł.

„Książka za grosik” to cykliczna impreza jeleniogórskiej biblioteki miejskiej, która odbywa się dwa razy w roku – w maju oraz we wrześniu. Coś dla siebie znajdą najmłodsi, młodzież szkolna, ale i dorośli – dla każdego coś dobrego się znajdzie, tylko trzeba cierpliwie przeczesywać sterty książek w poszukiwaniu upragnionego tytułu, bądź poprosić pracowników Książnicy o pomoc pytając, czy dana pozycja znajduje się w ofercie.

- Szukam lektur dla córki. Od najmłodszych lat czytałam jej książki i ona teraz też lubi czytać – powiedziała pani Joanna. Z kolei pan Stanisław wertował pozycje historyczne w poszukiwaniu źródeł wiedzy o Kresach Wschodnich.

- Ostatnio największym zainteresowaniem cieszą się kryminały – powiedziała Irena Kuliberda, kierownik działu gromadzenia i opracowania zbiorów Książnicy Karkonoskiej. - Co prawda nie mamy nowości do sprzedaży, natomiast wszystkie Kobry i inne kryminały, cieszą się ogromną popularnością – dodała.

Kiermasz można odwiedzić dzisiaj (18.09) w godz. 10.00-17.00, a w sobotę w godz. 10.00-14.00. Większość pozycji wyceniona jest na 2 zł, więc chętnych każdego dnia nie brakuje. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na zakup nowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group