Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7855
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pięć milionów złotych dla szpitala „Wysoka Łąka”

Poniedziałek, 31 października 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Zarząd województwa dolnośląskiego podpisał umowę na dofinansowanie remontu budynku szpitala „Wysoka Łąka” oraz przebudowy oddziału ftyzjatrii w Kowarach. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Remont szpitala, w tym jego dachu i fundamentów, ma być realizowany od stycznia 2012 do stycznia 2013 roku. Przebudowa oddziału pulmonologicznego wraz z jego doposażeniem w nowoczesny sprzęt ma się rozpocząć w marcu przyszłego roku. Przeprowadzenie tych inwestycji samorząd województwa dolnośląskiego obiecał podczas łączenia placówki w Kowarach ze Szpitalem Wojewódzkim w Jeleniej Górze.

– Umowę do na to dofinansowanie podpisałem kilka dni temu. Chcę podkreślić, że funkcjonowanie szpitala „Wysoka Łąka” jest dla nas bardzo istotne i dlatego chcemy, by działał on jak najlepiej. Wbrew niepokojom załogi, która miała sporo wątpliwości przy łączeniu placówki ze Szpitalem Wojewódzkim w Jeleniej Górze, dotrzymaliśmy słowa i te pieniądze już są na koncie szpitala „Wysoka Łąka” – powiedział Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski.

Inwestycja w 85 procentach jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego, a pozostała kwotę przekazał samorząd województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group