Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7072
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Perfekcja głosów. Chór „Raspev” pokazał klasę śpiewaczą

Wtorek, 28 lutego 2012, 7:09
Aktualizacja: Środa, 29 lutego 2012, 7:56
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Perfekcja głosów. Chór „Raspev” pokazał klasę śpiewaczą
Fot. RED
Dwudziestosiedmioosobowy chór Raspev z Władymira w Rosji wystąpił wczoraj w kameralnym koncercie w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa racząc uszy jeleniogórzan rozmaitymi pieśniami związanymi z rosyjską tradycją.

Występ rozpoczął się z ponad dwudziestominutowym poślizgiem: spóźnił samolot, którym do Polski przylecieli chórzyści. Jednak muzyka w wykonaniu artystów głosu z Rosji, która zabrzmiała w doskonałym akustycznie barokowym wnętrzu Sanktuarium Krzyża Świętego, zrekompensowała oczekiwanie na wydarzenie. Muzyków zapowiedział po polsku i rosyjsku ksiądz Bazyli Sawczuk, proboszcz parafii prawosławnej pw. świętego Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.

Miejski Kameralny Chór „Raspev” pod dyrekcją Lwa Siwuchina, pokazał klasę właściwą rosyjskim zespołom chóralnym, które osiągają głosową perfekcję. Nasi bracia Słowianie mają ogromny wokalny dar, który – z całą pewnością – dzięki ciągłemu doskonaleniu, w brzmieniu nie ma sobie równych. Nieskazitelnie czyste brzmienie, głębia basów, które – kontrastując z „ulotnymi” sopranami i altami – stworzyły przestrzeń dźwięku, w której można trwać zasłuchanym i nieznudzonym…

Chórzyści z Władymira wykonali sakralne pieśni liturgii prawosławia, które we wnętrzu protestanckiego Kościoła Łaski, gdzie gospodarzą katolicy, stworzyły bezprecedensowy klimat ekumeniczny. Oklaskiwano także przepięknie brzmiące adaptacje rosyjskich pieśni ludowych, popularnych i innych. Zasłużone brawa!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group