Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8156
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pełnoprawni ...zawodowcy

Piątek, 4 września 2009, 15:50
Aktualizacja: 16:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pełnoprawni ...zawodowcy
Fot. Angela
Uczniowie wszystkich szkół dopiero co rozpoczęli rok szkolny, a ponad 40 absolwentów Cechu Rzemiosł Różnych w Jeleniej Górze odebrało świadectwa ukończenia trzyletnich szkoleń. Dzisiaj w siedzibie placówki odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów. Były emocje, radość i dobre rady na przyszłość.

Ponad czterdziestu młodych ludzi, którzy przez trzy ostatnie lata uczęszczało do Cechu Rzemiosł Różnych w Jeleniej Górze, odebrało dzisiaj uprawnienia do wykonywania zawodu fryzjera, piekarza, cukiernika, rzeźnika i innych.

- Pamiętajcie, że jesteście wartościowymi ludźmi, nie miejcie kompleksów, bądźcie stanowczy w dążeniu do życiowych celów, walczcie o siebie tak jak walczą inni i pamiętajcie, że mimo ukończenia naszej szkoły zawsze możecie tu wrócić po radę i pomoc – mówił do absolwentów podczas uroczystego apelu Zbigniew Ładziński, Starszy Cechu.

Adam Czajkowski, kierownik biura Cechu w Jeleniej Górze dodał, że część uczniów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, ale jak powiedział, jest dumny ze wszystkich.

- Dzisiaj dyplomy odebrało około 45 nowych młodych ludzi, wszyscy pozytywnie przeszli egzaminy i weszli na zupełnie nową drogę życiową – mówił. Mam nadzieję, że będą nas oni odwiedzać i miło wspominać, oraz że dzięki nam będą potrafili się odnaleźć w tym niełatwym życiu. Nasze biuro jest po to, by sprawowało opiekę nad młodymi ludźmi w czasie ich nauki i po jej zakończeniu, kiedy przechodzą bardzo trudną drogę pierwszej pracy.

A pierwszą pracą dzięki ukończonemu szkoleniu w Cechu Rzemiosł Różnych mogą się pochwalić Joanna Cieślak i Katarzyna Osmólska, które dzisiaj odebrały dyplomy i już mają zapewnione lub przyobiecane zajęcie w zakładach fryzjerskich na terenie Jeleniej Góry.

- To były trzy lata pracy i nauki. Dla nas najtrudniejsze było nabycie umiejętności robienia koka i fal, ale nie tylko – mówią. Dzisiaj wiemy, że było warto. Dzięki tej szkole nauczyłyśmy się bardzo wiele. Wiemy jak rozmawiać z klientem, jakie produkty warto polecać i używać, jesteśmy bardziej samodzielne. Poza tym dalej chcemy się kształcić, planujemy iść do technikum fryzjerskiego.

Sebastian Witas, który w cechu zdobył dyplom piekarza nie ukrywa, że nie było łatwo. Jak mówi, najtrudniejszy był egzamin praktyczny zawodu.
- Udało mi się go zdać. Jestem z tego bardzo zadowolony. Jakie plany na przyszłość? Praca, mam nadzieję, że dzięki tej szkole uda mi się znaleźć dobre zajęcie w życiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
188
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group