Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5315
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pejzaże lokalne i przemijające. Seminarium w Książnicy Karkonoskiej

Sobota, 5 listopada 2011, 8:42
Aktualizacja: 12:12
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pejzaże lokalne i przemijające. Seminarium w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Archiwum
Jak przez ostatnie 25 lat zmieniał się krajobraz Karkonoszy? Jak nasze góry wyglądały w średniowieczu? – to tylko niektóre z zagadnień, które będą poruszane podczas dzisiejszego ogólnopolskiego seminarium krajoznawczego „Mijające krajobrazy ziemi jeleniogórskiej”.

Seminarium odbywa się dziś w godz. 10.00-15.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Imprezie patronuje prezydent miasta Marcin Zawiła, który wygłosi referat „niespodziankę”.

Prelegenci i tematy pozostałych referatów: Andrzej Raj - Zmiany w krajobrazie Karkonoszy w okresie ostatnich 25 lat, Stanisław Firszt - Próba prześledzenia zmian krajobrazu Kotliny Jeleniogórskiej od czasów wczesnego średniowiecza po czasy nowożytne, Ivo Łaborewicz - Turystyka karkonoska okresu powojennego w materiałach Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze, Cezary Wiklik - Mity i prawdy o jeleniogórskich tramwajach, Przemysław Wiater - Znaki i księgi walońskie w Karkonoszach, Andrzej Mateusiak - Rewaloryzacja zamku Chojnik, Jarosław Szczyżowski - Will Erich Peuckert - krajobraz nie stracony, Krzysztof Tęcza - Chatki i schroniska turystyczne w Karkonoszach utracone w okresie powojennym.

W przerwie wystąpi zespół muzyczny „Szyszak” w składzie: Aleksandra Jurczenko, Zbigniew Jurczenko, Maciej Gałęski, Witold Stambulski, Marek Piwowarski.

Całość organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group