Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5058
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: „Patron” Dolnośląskim Przedsiębiorcą Społecznym 2011

Sobota, 31 marca 2012, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Accipiter
REGION: „Patron” Dolnośląskim Przedsiębiorcą Społecznym 2011
Fot. ....
Spółdzielnia Socjalna „Patron” została laureatem konkursu „Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny 2011 roku” organizowanego przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Laureata wybrano podczas posiedzenia kapituły, w której skład wchodzili: Małgorzata Czajer-Puchalska z Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGEERACJA SA, Ewa Jakubowska z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „ARKADIA” oraz Irena Nowak ze Związku Pracodawców Dolnego Śląska.

„Patron” jest jedyną działającą na Dolnym Śląsku spółdzielnią, która została powołana przez dwa podmioty: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Jeleniogórskie oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.

Co ciekawe, dolnośląskie organizacje pozarządowe, które są bardzo ważnymi podmiotami ekonomii społecznej, zwlekają z uruchamianiem i rozkręcaniem działalności gospodarczej czy nawet działalności odpłatnej. Według raportu sporządzonego na zamówienie Dolnośląskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w 2011 roku „Diagnoza funkcjonowania organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy i integracji społecznej na Dolnym Śląsku” tylko 12 % organizacji deklaruje, że w ogóle działalność gospodarczą prowadzi. Natomiast prawie 80% organizacji uważa, że prowadzenie przez nie takiej działalności w ogóle nie ma sensu.

W ramach swojej działalności „Patron” oferuje firmom i osobom prywatnym usługi m.in. w zakresie: prac remontowo-budowlanych, prac stolarskich, napraw bieżących i konserwacji, zagospodarowywanie terenów zieleni, napraw i konserwacji mebli czy demontażu wyrobów zużytych, odzyskiwania surowców z materiałów segregowanych, dozorowania pustostanów i lokali mieszkalnych, rozbiórki i przygotowywanie terenów pod budowę, sprzątanie chodników, ulic, skwerów i placów, sprzątanie basenów, autobusów itp.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group