Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8075
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotycznie w SP 8

Czwartek, 29 listopada 2018, 6:59
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2018, 20:53
Autor: WAC
Jelenia Góra: Patriotycznie w SP 8
Fot. KED
Konkursem historyczno – muzycznym zakończyła się tegoroczna edycja projektu edukacyjnego „Patriotyczne Nuty 2018”, który był realizowany od połowy października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8.

Projekt „Patriotyczne Nuty” odbywa się corocznie w SP nr 8 od pięciu lat. W jego realizacji brali udział uczniowie klas IV – VIII.

– Jednym z elementów wychowania w naszej szkole jest wychowanie patriotyczne i ten projekt ma na celu realizację tego zadania – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Maria Silbert – Salabura. - Na poszczególnych zajęciach: historii, języka polskiego, muzyki i religii podejmowane były działania, które miały zaznajomić dzieci z historią naszego kraju. Szkoła poszukuje innych metod nauczania historii i myślę, że są one skuteczniejsze niż typowa wykładowa lekcja. Między innymi w naszej szkole mieliśmy żywą lekcję, na której gościliśmy aktora z odpowiednimi akcesoriami. Współtworzył on zajęcia na żywo z uczniami – taki rodzaj teatru.

Podczas wczorajszej (28.11) imprezy rywalizowały ze sobą drużyny z klas szóstych. Gościnnie w konkursie brali też udział uczniowie z zaprzyjaźnionej z zabobrzańską podstawówką Szkoły Podstawowej nr 8 ze Świdnicy. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące okresu zaborów oraz polskich pieśni patriotycznych. W dalszej części śpiewali wylosowane pieśni patriotyczne, układali puzzle oraz rozwiązywali krzyżówki. Wygrały wspólnie klasa VI D oraz goście ze Świdnicy. Zmagania szóstoklasistów obserwowali byli żołnierze z obu nieistniejących już jeleniogórskich jednostek oraz kombatant Wacław Bajer, który jest jednym z ostatnich żołnierzy walczących o wolność i niepodległość Polski podczas II wojny światowej.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group