Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7457
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patelnia... inspiruje

Środa, 30 maja 2018, 11:06
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2018, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Patelnia... inspiruje
Fot. Przemek Kaczałko
W sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z autorem zwycięskiej książki w konkursie Biblioteka Ducha Gór organizowanym przed Wydawnictwo Ad–Rem. Autor "Dziedzictwa" Bartosz Zawistowski przyznaje, że popularny punkt wycieczek w Sosnówce, czyli Patelnia (720 m n.p.m.) – była dla niego źródłem inspiracji.

Jak wspominał bohater wtorkowego spotkania, w przeszłości czytał legendy o miejscu, które ma magiczne moce i pewnego razu postanowił tam się wybrać.

- Szedłem z dziecinną naiwnością, usiadłem tam i czekałem... Nic się nie wydarzyło - opowiadał z uśmiechem Bartosz Zawistowski. W pewnym momencie na Patelnię dotarła rodzina - mama, tato i kilkunastoletnia dziewczynka. Nie zamienili zbyt wielu słów, ale jak się okazało, dzięki temu wydarzeniu poczuł inspirację. Nastoletnia Basia stała się bohaterką jego dzieła. Więcej szczegółów młody pisarz, dla którego był to debiut literacki nie chciał zdradzać. Książka nie jest gruba, nadaje się doskonale do kieszeni na wyprawę gdzieś pośród lasów i gór naszej malowniczej krainy.

Podczas spotkania prowadzonego przez Sandrę Nejnarowską z Wydawnictwa Ad-Rem, laureat konkursu przyznał, że ma wiele pomysłów na kolejne dzieła.

- Byłem zaskoczony, że wygrałem. Miałem momenty, że chciałem zrezygnować, ale żona mnie wspierała - wyznał autor "Dziedzictwa", który właśnie swojej ukochanej Magdalenie dedykował swoje pierwsze dzieło literackie. W przeszłości pasjonował się tworzeniem komiksów, ale nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności nie przetrwały one do dzisiejszych czasów.

Bartosz Zawistowski interesuje się m.in. historią Słowian, stąd dzięki lekturze można podróżować z bohaterami po różnych epokach. Jak przyznał, po części jest to wyraz buntu przeciwko nauczaniu historii z pominięciem ważnych czasów.

- Poznajemy mitologię grecką i rzymską, chrześcijaństwo, a nie znamy Bogów czczonych na naszym terenie - ubolewał.

Po spotkaniu chętni mogli kupić książkę w okazyjnej cenie oraz zdobyć autograf z dedykacją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group