Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 9771
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasy nocą malowane

Wtorek, 19 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2006, 9:55
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Brak linii ciągłych, przerywanych, strzałek i zebr utrudnia życie kierowcom i pieszym.

Pasy nie zostały jeszcze namalowane, między innymi, na skrzyżowaniu ulic Wyczółkowskiego i Wańkowicza.
Zerwania kontraktu z zielonogórską firmą, która spóźnia się z malowaniem oznaczeń na ulicach, będzie się domagał Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Prace powinny się skończyć w czerwcu.

Utrzymanie oznaczeń na drogach kosztuje około 400 tysięcy złotych. Firma z Zielonej Góry, która wygrała przetarg wykonanie sygnalizacji poziomej, zgodnie z umową, będzie odnawiała pasy i strzałki przez najbliższe trzy lata. Czeka na nią około 30 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni ulic.
Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, zarzuca zielonogórzanom niesolidość.

Niezadowoleni są także piesi. – Samochody suną jak szalone i nie zatrzymują się przed zebrami, których nie ma, a były – skarży się Marlena Pękalska z ulicy Morcinka. Przed Szkołą Podstawową nr 10 całkowicie zatarte zostały oznaczenia, ze tamtędy przechodzą dzieci. Brak tych znaków to dla nich zagrożenie – uważa pani Marlena.

Przedstawiciele zielonogórskiej firmy Arvito usprawiedliwiają się, że opóźnienie w pracach wynika z niekorzystnej pogody.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
797
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Karkonosze
Mandat za namiot w parku narodowym
 
Aktualności
Karłowicza rozkopana – prace w toku
 
Aktualności
Pszczelarze proszą o wsparcie
 
Aktualności
Dolny Śląsk po powodzi – poruszający spot wśród najlepszych na świecie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group