Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10350
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Partnerzy z kulturą II"

Wtorek, 18 czerwca 2019, 14:15
Aktualizacja: Środa, 19 czerwca 2019, 10:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Partnerzy z kulturą II"
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie Centrum Kultury wraz z niemieckim partnerem Steinhaus Bautzen otrzymały dofinansowanie na szereg inicjatyw, które rozwijają uczestników projektu, a także zapewniają liczne atrakcje mieszkańcom i turystom. Projekt "Partnerzy z kulturą II" opiewa na kwotę 776 tysięcy euro, z czego 621 tys. zł to dofinansowanie unijne.

Projekt zakłada kolejne dwa lata współpracy - po stronie polskiej dofinansowanie dostaną m.in. Skok w blok, Powiew Młodego Jazzu w ramach Krokus Jazz Festiwalu i wiele działań warsztatowych.

To modelowa współpraca partnerska między dwoma instytucjami kultury. Opiera się nie tylko na infrastrukturze twardej, ale też na tej społecznej. Wiele ciekawych imprez już się odbyło - mówił Paweł Kurant, kierownik sekretariatu Interreg 2014-2020 Polska-Saksonia.

W pierwszej edycji projektu z wydarzeń skorzystało około 12 tysięcy osób, a kolejne tysiące mają skorzystać w drugiej odsłonie.

Trzeba spotkać fajnych ludzi i wtedy robi się fajną współpracę transgraniczną. Ludzie ze Steinhaus mają otwarte głowy, chęć do współpracy i działania, a nie tylko zarabiania pieniędzy jako grantów z Unii Europejskiej - powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Przedstawiciele JCK zapewniają, że starają się też o wsparcie imprez i wydarzeń, które miały dofinansowanie w pierwszej części projektu (mowa m.in. o Lidze Rocka, MFTiKA Pestka i inne).

Myślę, że na dobrą współpracę składa się kilka czynników - trzeba współpracującego zespołu, który jest przekonany do idei współpracy sąsiadów. Po drugie do tego zespołu należą ludzie, którzy doskonale słyszą i czują, co dzieje się w regionie, co jest potrzebne - mówił Tortsen Wiegel, dyrektor Steinhaus Bautzen. - Teraz koncentrujemy się na stworzeniu czegoś trwałego, co będzie wykraczało poza okres realizacji projektu - dodał T. Wiegel.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
455
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group