Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4136
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Partactwo głównym grzechem drogowców

Piątek, 27 czerwca 2008, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Partactwo głównym grzechem drogowców
Fot. TEJO
Izersko–Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie z Jeleniej Góry podsumowało budujących ścieżkę rowerową na ulicy Sobieszowskiej. Brak prawidłowego oznaczenia, zbyt wysokie krawężniki czy ostre podjazdy to tylko niektóre z przykładów brakoróbstwa.

Zauważone błędy i pomysły ich naprawienia towarzystwo przygotowało w formie prezentacji zdjęciowej. Na niej pojawiły się również gotowe rozwiązania, które miłośnicy jednośladów podchwycili z innych części kraju, lub zagranicy.

Niedociągnięcia dotyczą między innymi braku oznaczenia o dwukierunkowości, końca drogi rowerowo-pieszej, braku łagodnych zakończeń chodników, nieoznaczonych słupów na drodze i sygnalizacji świetlnej.
Zbyt wąskie chodniki uniemożliwiające przejazd cyklistom oraz zarośnięte krzewami i krzakami drogi rowerowe.

Nie mniej błędów cykliści znaleźli również w Cieplicach. Serię uciążliwych przeszkód w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry, Przed wjazdem do Parku Zdrojowego oraz na Plac Zdrojowy widnieje znak ogólnego zakazu wjazdu, również rowerami, a wystarczyłoby przecież przyczepić tabliczkę „Nie dotyczy rowerów” – wyjaśnia tłumaczy Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Kolarskiego w Jeleniej Górze.

Są to pozornie drobiazgi, ale właśnie takie rzeczy zniechęcają mieszkańców do siadania na rower, a rowerzystom systematycznie psują humor. Przygotowana prezentacja ma niebawem trafić na ręce włodarzy miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group