Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7318
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parkomat jest, ale parkować nie wolno

Niedziela, 28 sierpnia 2011, 7:53
Aktualizacja: 10:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Parkomat jest, ale parkować nie wolno
Fot. Angela
Kilka dni temu przy jednokierunkowej ul. Wolności ustawiony został parkomat. Problem w tym, że przy skrzyżowaniu z ul. Marii Skłodowskiej–Curie stoi znak, który zakazu zatrzymywania się i postoju, a pozostawione pojazdy mogą zostać odholowane.

O tej sprzeczności znaków poinformowali nas czytelnicy – kierowcy, którzy długo zastanawiali się, czy pozostawić swój pojazd na wydzielonych miejscach do parkowania przy ul. Wolności, czy omijać je szerokim łukiem mimo ustawionego tam parkometru. Odholowanie auta na policyjny parking to już bowiem nie przelewki. Niestety był już piątek, po godz. 16.00. Kierowcy nie dodzwonili się już do zarządu dróg i mostów i o poradę poprosili naszych dziennikarzy, którzy próbowali sprawę wyjaśnić.

Zadzwoniliśmy do biura Strefy Płatnego Parkowania, jednak usłyszeliśmy, że do udzielania informacji mediom upoważniona jest jedynie pani kierownik, która będzie w poniedziałek.
Straż miejska wyjaśnia natomiast, że parkometr został postawiony z wyprzedzeniem. I choć można już w nim kupić bilet parkingowy, postój na tej ulicy jest zakazany do czasu, kiedy zniknie stamtąd znak zakazu zatrzymywania się i postoju, a pojawi się znak parkingu. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group