Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6201
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Panie rozpoczęły kurs samoobrony

Piątek, 29 kwietnia 2011, 16:20
Aktualizacja: 16:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Panie rozpoczęły kurs samoobrony
Fot. Angela
Czterdzieści sześć kobiet z Jeleniej Góry i powiatu zgłosiło się wczoraj na II edycję policyjnego programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”.

Wczoraj w auli Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie organizacyjne. Bezpłatne zajęcia będą się odbywały do 9 czerwca br. dwa razy w tygodniu. Zagadnienia teoretyczne w formie wykładów i prelekcji będą prowadzone w komendzie policji, praktycznie zaś panie będą ćwiczyły w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Zajęcia poprowadzą: instruktorzy asp. Janusz Malczewski oraz Maciej Rajewski i asp. Dariusz Pawlikowski, Małgorzata Gorzelak, policyjny psycholog i podkom. Zbigniew Klimek, specjalista ds. prewencji kryminalnej.

- Nowością w tym roku ma być większa liczba godzin praktycznych poświęconych obronie z różnymi przedmiotami, np. parasolka, klucze, buty itp. Pozostałe kwestie będą omawiane i ćwiczone w taki sam sposób, jak w poprzednich edycjach – mówi asp. Janusz Malczewski.

Celem tych zajęć jest podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczestniczek kursu, nauczenie się prostych i niezawodnych technik walki wręcz, a także podniesienie świadomości prawnej w kwestii zapobiegania przemocy w rodzinie i w relacjach międzyludzkich.

Jedną z uczestniczek w tym roku będzie pani Katarzyna Jakubiec z Jeleniej Góry, która przyszła na kurs, bo kilka lat temu została napadnięta i okradziona.
- Pięć lat temu, 8 marca zostałam napadnięta przez młodych złodziei, którzy zabrali mi torebkę. Mam nadzieję, że po tym kursie będą potrafiła się obronić lub będę wiedziała jak się zachować. Pięć lat temu szarpałam się ze złodziejem, a moje koleżanki stały obok i nie wiedziały co zrobić – powiedziała pani Katarzyna.

Na kurs przyszły też panie Justyna i Katarzyna, które chcą dowiedzieć się jak zachować się w sytuacjach trudnych. Liczą też na to, że nabędą umiejętności, które pozwolą im uniknąć nieprzyjemnych historii, które jednej z pań już się przytrafiły.

Bożena Burska i Iwona Hubel z Jeleniej Góry na kurs przyszły z ciekawości, nudów i dla poprawy swojej sprawności fizycznej. Panie przyznają, że dziś nie czują się bezpieczne na ulicach i zapowiadają, że po kursie przestaną schodzić z drogi agresywnej młodzieży i …zaczną uczyć ją szacunku i pokory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group