Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 16214
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamiętaj o wniosku, o obniżkę czynszu (komunikat)

Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 8:06
Aktualizacja: 14:13
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Pamiętaj o wniosku, o obniżkę czynszu (komunikat)
Fot. Archiwum
Urząd Miejski w Jeleniej Górze przypomina, że ze względu na obowiązujące przepisy każdy lokator mieszkania komunalnego, który chce otrzymać przewidzianą prawem obniżkę wysokości tzw. czynszu naliczonego musi złożyć w Urzędzie Miejskim, w Wydziale Gospodarki Komunalnej stosowny wniosek w nieprzekraczalnym terminie do 31. grudnia.

Wniosek bowiem odnawiany jest co roku, jako że podstawą decyzji o ewentualnej obniżce jest aktualna sytuacja materialna rodziny.

W roku 2014 ponad 800 rodzin skorzystało z obniżki, w tym zdecydowana większość, bo ok. 680 rodzin otrzymało aż 40 proc. obniżki. Ponad 60 rodzin otrzymało obniżkę w wysokości 30 proc. ponad 40 – 20 proc., a 23 rodziny – 10 proc.

Najpewniej liczebność poszczególnych grup nie ulegnie większym zmianom, niemniej wszyscy muszą złożyć wnioski, bo inaczej nie będzie prawnych podstaw, by takie obniżki naliczyć. Warto zadbać o stan rodzinnych finansów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o podwyższe płacy minimalnej?

Oddanych
głosów
363
Pozytywnie
35%
Mam mieszane odczucia - niewiele się zmienia
37%
Negatywnie
28%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
W ciele człowieka bije drugie serce...
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Pogoda
Blisko pół metra śniegu na Śnieżce
 
Aktualności
Sztuczki Jakuba rozbawiły zebranych
 
Pomagamy
Dramat w ringu. Nasz bokser walczy o życie
 
Aktualności
Pociągi coraz bliżej powrotu do Kowar
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group