Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6254
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Środa, 5 maja 2021, 12:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pamięci Waldemara Wiśniewskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (5.05) przy Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość upamiętniającą Waldemara Wiśniewskiego - zmarłego wiceprezesa KSON-u, działacza na rzecz diabetyków.

Przed uroczystością odbyła się msza w intencji Waldemara Wiśniewskiego, po czym uczestnicy udali się pod siedzibę organizacji, gdzie na tablicy pamiątkowej pojawiło się imię i nazwisko byłego wiceprezesa KSON-u. Odsłonięcia dokonała żona działacza.

30 stycznia w wieku 76 lat odszedł Waldemar Wiśniewski - twórca i współtwórca dolnośląskiego ruchu diabetyków, a także Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Od 21 lat pełnił funkcję przewodniczącego Koła Miejskiego Diabetyków, a od 5 lat kierował również zarządem rejonowym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, koordynując działalność kół diabetyków w: Kowarach, Lubaniu, Zgorzelcu, Mysłakowicach i Jeleniej Górze. Był również członkiem zarządu głównego Polskiego Związku Diabetyków - wspominają członkowie KSON-u.

Stanisław Schubert podkreślał, że nagła śmierć Waldemara Wiśniewskiego to ogromna strata.

Odszedł z dnia na dzień i nie możemy się po tym pozbierać. Był wiceprezesem KSON-u, ale przede wszystkim twórcą środowiska cukrzyków. Brakuje nam tej postaci i dlatego w taki sposób postanowiliśmy go upamiętnić - powiedział prezes KSON-u.

Ponadto w sali konferencyjnej zawieszono zdjęcia portretowe czterech osób, które miały znaczny wkład w rozwój sejmiku.

Jan Zagrobelny żył sejmikiem - zawdzięczamy mu zaplecze w postaci "Jaśkowej polany". Tadeusz Siwek przez wiele lat był redaktorem naszego pisma "Niepełnosprawni Tu i teraz", podobnie jak Andrzej Grzelak. Czwarty to właśnie Waldemar Wiśniewski - wymienił upamiętnionych Stanisław Schubert.

Twoja reakcja na artykuł?

11
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
9
36%
Smuci
0
0%
Złości
5
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group