Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8098
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pamięć miasta – kolejna odsłona

Środa, 22 lipca 2009, 15:36
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2009, 14:44
Autor: Mar
Jelenia Góra: Pamięć miasta – kolejna odsłona
Fot. Mar
Jacek Jaśko, jeleniogórski dziennikarz, fotografik po raz kolejny odświeżył galerię na płocie budowy domu przy placu Kardynała Wyszyńskiego. Projekt „Pamięć miasta” ma na celu uchwycenie stanu obecnego miejsc ciekawych i wartych pokazania, ale również miejsc zapomnianych, pokrytych strupami i niezauważanych na co dzień.

- Mój projekt powoli ewoluuje – wyjaśniał autor podczas zawieszania kolejnych wydruków – najpierw chciałem uchwycić wszystko co wydało mi się interesujące. Teraz chcę robić dwa, trzy zdjęcia konkretnego miejsca w ciągu jednego miesiąca. Szczególnie tych, które ulegają przeobrażeniu, jak to za płotem-galerią. Mam pomysły na kolejny cykl. Zresztą może być ich bardzo wiele.

Galeria na płocie przy Wyszyńskiego była pierwszym takim pomysłem w Jeleniej Górze. Współpracownicy Jacka znaleźli miejsce na drugą galerię na płocie. Ta, ze zdjęciami Olszyny Lubańskiej zainaugurowała swoje życie przy ulicy Elsnera.

- Ludzie pytają mnie, jak wpadłem na pomysł powieszenia zdjęć na płocie. Mówię im, że to nie mój pomysł. Wpadli na niego ci którzy postawili pierwszy płot a potem powiesili na nim pierwszy plakat. Tak powstały niezliczone galerie na [łotach. Ja jestem tylko kontynuatorem tych którzy kiedyś zaczęli. A 22 lipca? Zupełny przypadek, ale w sumie dobra okazja do takiego wolnego projektu jak mój – mówi Jacek Jaśko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group