Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8184
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: “Pakistan Zindabad!” w opowieści Roberta Maciąga

Czwartek, 13 listopada 2014, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Manu
Szklarska Poręba: “Pakistan Zindabad!” w opowieści Roberta Maciąga
Fot. Archiwum Organizatora
Jutro (w piątek, 14 listopada) o godz. 18.30 w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie Dolnej (ul. Piastowskiej 32) odbędzie się spotkanie pt. “Pakistan Zindabad!”, któremu towarzyszy pokaz fotografii i promocja książek Roberta Robba Maciąga. Spotkanie poprowadzi Sandra Nejranowska. W pokazie zdjęcia z 1997, 2001 i 2006 r., kilka krótkich filmów i trochę muzyki.

Pakistan to jeden z tych krajów, który po 9 listopada 2001 r. zapłacił jedną z najwyższych cen. Nagle okazał się “wylęgarnią” terroryzmu i turyści szybko skreślili go ze swych map. Kraj pełen kontrastów, problemów, starych tradycji i gościnnych uśmiechów. Kraj niezrozumiany i targany wielkimi problemami, których echa odbijają się od największych gór świata, wielkich pustyni i zatłoczonych ulic. Kraj, który tęskni za spokojem i białymi twarzami z plecakami.

Robert Robb Maciąg w roku 2006 razem ze swoją żoną Anią wyjechał w długą podróż do Indii na... złożonych samodzielnie rowerach. Podróż zajęła im kilkanaście miesięcy. Potem przyszło osiem miesięcy spędzonych na Jedwabnym Szlaku. Od 2010 r. mieszkają w Krainie Wygasłych Wulkanów, prowadzą warsztaty etnograficzne i podróżnicze dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Czasem uczą jak wybrać się w podróż rowerową, a kiedy indziej promują jedną z kilku książek autorstwa Roberta, który został laureatem aż dwóch Travelerów miesięcznika “National Geographic” (w 2007 za “Podróż Życia” i w 2013 za “Podróżniczą Książkę Roku”) oraz nagrody Podróżnika Roku miesięcznika “Podróże” (2005, kategoria “Świat”).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group