Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5965
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pachołki nie utrudniają wjazdu na pieszy trakt

Niedziela, 4 listopada 2007, 12:31
Aktualizacja: 12:32
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Pachołki nie utrudniają wjazdu na pieszy trakt
Fot. JEN
Reprezentacyjny deptak w ciągu ulic 1 Maja i Konopnickiej nie spełnia założonej funkcji, bo samochody jeżdżą po nim jak po normalnej ulicy mimo zapowiadanych ograniczeń i zapór.

Aby utrudnić wjazd pojazdom w kilku miejscach postawiono słupki betonowe i żeliwne. Nie do końca się to udało.
Dlaczego? Bo życie nie lubi absurdów. Szybko przy zbiegu ulic: 1 Maja, Kubsza i Okrzei zlikwidowano jeden ze słupków (środkowy) blokujący wjazd na ul. 1 Maja. To samo stało się ze słupkiem, też żeliwnym, blokującym wjazd na 1 Maja od ul. Pocztowej. Podobnie wygląda sytuacja u zbiegu ulic: Klonowica i 1 Maja. T

Tak będzie, bo centralny trakt handlowy, jakim jest wspomniany ciąg ulic to miejsce, do którego zmierzają codziennie dostawcy towarów i nie będą kręcić się do celu po zakamarkach. Wolą docierać do odbiorców jak najprostszą drogą.

Oczywiście strażnicy miejscy i policjanci mogliby karać niepokornych kierowców. Ale mundurowi wolą wlepiać mandaty parkującym w niedozwolonych miejscach lub pijącym piwo, o zgrozo nielegalnie, choć za własne pieniądze w parkach.
To łatwiejsze i przynosi szybki zysk.

Przypomina mi się w tym momencie pewien pomysł mojego znajomego sprzed lat, zresztą architekta i projektanta, który powiedział: – Proponowałem kiedyś inwestorom budującym osiedla mieszkaniowe, by najpierw postawił budynki, tak zresztą wówczas było w PRL, a potem, po ścieżkach udeptanych przez mieszkańców, wytyczył i zbudował wewnętrzną komunikację pieszą. – Nigdy to się mi nie udało – powiedział znajomy architekt.
Okazuje się, że nic do tej pory w tym względzie nic się nie zmieniło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group