Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 5039
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Owocny egzamin

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 czerwca 2006, 0:00
Autor: Daria
Fot. Daria
Bezpieczniej będą się czuły podczas wakacji przedszkolaki przeszkolone w piątek przez straż miejską. Egzamin ze znajomości przepisów ruchu drogowego zdały dobrze.

Hasło imprezy to „Zdobywamy mini kartę rowerową”. Okazję do zaprezentowania swoich wiadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci miały w piątek. Strażnicy pojawili się w przedszkolach nr 13 i nr 19.

W „Kubusiu Puchatku” w akcji zorganizowanej już po raz trzeci wzięła udział ponad setka dzieci. Starszaki przyszły do przedszkola z własnymi rowerami. W czasie pokonywania specjalnego toru musiały wykazać się podstawową znajomością zasad ruchu drogowego.
Młodsze dzieci swoje umiejętności prezentowały przy wykorzystaniu specjalnej makiety tak zwanego autochodzika.

Wszystkie dzieci bardzo przeżywały swój pierwszy egzamin, tym bardziej, że prowadzący mł. insp. Grzegorz Rybarczyk z SM bardzo skrupulatnie odnotowywał wszelkie błędy młodych cyklistów.

Wyczynom dzieci bacznie przyglądali się rodzice. – To świetny pomysł – powiedziała nam jedna z mam uważnie przyglądając się, jak jej pięcioletni syn pokonuje tor. – Tyle słyszy się o wypadkach drogowych, często z udziałem dzieci. Mam nadzieję, że taka akcja przyniesie wymierne korzyści – dodała.

Wszystkie maluchy pozytywnie zaliczyły ten swoisty rowerowy egzamin. Za swoje wyczyny dostały słodycze, drobne gadżety oraz pamiątkowe dyplomy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group