Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Otworzą browar oficjalnie

Poniedziałek, 31 maja 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:20
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Otworzą  browar oficjalnie
Fot. .....
Wkrótce już druga edycja Lwóweckiego Festiwalu Piwa. Impreza zorganizowana we współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz z Bractwem Piwnym odbędzie się na lwóweckim stadionie 11–12 czerwca.

Najważniejszą atrakcją tegorocznego festiwalu będzie uroczystość związana z oficjalnym otwarciem lwóweckiego browaru, który doczekał się swojej reaktywacji po 4 latach. Marek Jakubiak właściciel browaru zapowiedział, że w dniu festiwalu przygotował kilka niespodzianek. - 11 czerwca o godzinie 15 w naszym browarze zawyją syreny zakładowe, co będzie oznaczało uruchomienie browaru Lwówek 1209 – mówi Marek Jakubiak.

W festiwalu swój udział zapowiedziało kilkadziesiąt browarów regionalnych z różnych zakątków Europy. Nie zabraknie występów muzycznych i wykładów naukowych na temat chmielowego napitku. Podczas warsztatów ludzie ściśle związani z produkcją piw będą odsłaniali wszystkie tajemnice produkcji piwa i oceny jego jakości.

Dowiemy się między innymi tego jak można odróżnić piwa markowe od tanich, niskojakościowych podróbek, ile możemy odczytać z piwnej piany i dlaczego warto promować kulturę picia piwa. W ubiegłym roku festiwal piwa zbiegł się z terminem podobnej imprezy organizowanej w Żywcu. W tym roku obie nie będą kolidowały ze sobą.

Podczas II Lwóweckiego Festiwalu Piwa nie zabraknie tradycyjnej biesiady piwnej przy występach zespołów muzycznych, konkursów i pokazów warzenia piwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group