Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8586
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Otwierają granice państwa

Czwartek, 11 czerwca 2020, 9:03
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2020, 12:08
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Otwierają granice państwa
Fot. KPRM
Podjęliśmy decyzję o otwarciu granic. Od 13 czerwca granice będą otwarte dla państw Unii Europejskiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Ograniczamy decyzję na razie do państw UE. Potrzebne są nam jak najszybciej kontakty z tymi krajami, żeby powróciły do poprzedniego stanu – dodał premier.

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Od tego momentu służby obecne na granicy będą prowadziły kontrole wyrywkowo. Tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce - informuje Kancelaria Premiera.

Oznacza to, że od soboty 13 czerwca będzie można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej. Podróżni zyskają na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą musieli odbywać kwarantanny. Kraje sąsiadujące z Polską zostały już poinformowane o ruchu Polski. Dzięki temu mają czas na przygotowanie się na zmiany - dodano.

Póki co, granice zewnętrzne Unii Europejskiej nadal pozostają zamknięte.

Mieszkańców naszego regionu z pewnością interesuje kwestia szlaków górskich. Karkonoski Park Narodowy na razie wstrzymuje się z decyzją...

Przed długim weekendem mamy dla was kolejne dobre wieści. Otwieramy szlak zielony od schroniska pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem oraz od Polany do szlaku czerwonego w rejonie Słonecznika. Będzie też możliwe wejście na Skalny Stół od Sowiej Przełęczy. Decyzje co do otwarcie szlaku granicznego będziemy podejmować po otwarciu granicy państwa. Wędrujcie bezpiecznie! - ogłosił KPN.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group