Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5066
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Otwartość, technika i wysokie loty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 marca 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Wykłady, wystawy, zwiedzanie szkoły i prezentacja nowo powstającej klasy lotniczej – to najważniejsze punkty dni otwartych Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”. Impreza zaczęła się wczoraj, potrwa do dziś.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. wiceszef miasta Miłosz Sajnog, prodziekan Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego Danuta Fjałkowska, wykładowcy Politechniki Wrocławskiej, przedstawiciele jeleniogórskiej oświaty, dyrektor DODN – u Zygmunt Korzeniewski, dyrektor jeleniogórskiego aeroklubu Jacek Musiał z grupą pilotów i wielu innych.

– Zainaugurowaliśmy Dni Techniki z dniami otwartymi szkoły ponieważ chcieliśmy pokazać młodym ludziom, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły po gimnazjum, co robimy, zarówno na zajęciach dydaktycznych, jak i pozalekcyjnych – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

– Grupa naszych uczniów sama obsługuje sprzęt techniczny, który chcieliśmy pokazać, bawią się tym sprzętem, potrafią go obsługiwać, modelować, przygotowywać prezentację. Nasi uczniowie chcieli pokazać swoją szkołę innym, żeby młodzi ludzi poza oglądaniem klas i pracowni mogli spojrzeć na wszystkie kierunki w których kształcimy, na nowoczesną technologię, która w szkole jest – dodaje.

Poza pokazami wczoraj odbył się również cykl wykładów. Kilka z nich poprowadzili wykładowcy Politechniki Wrocławskiej i Jacek Musiał dyrektor jeleniogórskiego aeroklubu, który powiedział kilka słów na temat lotnictwa w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz o nowo powstającej w „mechaniku” klasie o kierunku technika – mechanika ze specjalizacją lotniczą. Tu uczniowie nabędą umiejętność pilotowania szybowca.

Wczoraj w wykładach i prezentacji szkoły uczestniczyli gimnazjaliści z wielu szkół, również z powiatu. Były zarówno grupy zorganizowane oraz osoby, który zgłosiły się indywidualnie.
– Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre i myślę, że to będzie moja przyszła szkoła, w której zdobędę zawód – mówi Patryk Dyła z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. Magdalena Wyrkulewska przyszła, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat lotnictwa, w przyszłości chciałby uczyć się w klasie lotniczej. Natomiast Małgorzata Muserkiewicz z Gimnazjum Społecznego w Jeleniej Górze planów co do dalszej edukacji jeszcze nie ma, ale jak mówi, „Mechanik” oferuje wiele interesujących kierunków technicznych, dlatego z pewnością uda jej się wybrać coś dla siebie.

Gimnazjalista Krzysztof Gubala przyszedł, by poznać kierunki i kryteria przyjęcia do szkoły. - Chcę uczyć się w tej szkole i zdobyć tytuł technika. Każdy facet powinien umieć coś zrobić przy samochodzie, poznać mechanikę. Interesuje mnie też lotnictwo, ale jeszcze nie podjąłem decyzji jaki wybiorę kierunek – mówi.

Ci, którzy nie zdążą szkoły zobaczyć w marcu, będą mieli okazję zrobić to 30 kwietnia, kiedy to ponownie zorganizowane zostaną dni otwarte w ZST „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Obywatel 19-03-2010 9:39
ZST Mechanik zaczyna powoli zaczyna zamieniać się w elitarną szkołę uczącą wykwalifikowaną kadrę techniczną. Jeszcze kilka lat temu każdy kto nie dostał się do innej szkoły szedł do Mechanika.
~Gość 19-03-2010 16:02
Fajna szkoła - coś ciekawego dla młodych ludzi - widziałem jak puszczali fajny samochód na radio i bawili się przy tym jak dzieci- ( przyjemne z pożytecznym ) oby tak dalej....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group