Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9406
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Otwartość, technika i wysokie loty

Piątek, 19 marca 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Otwartość, technika i wysokie loty
Fot. Angela
Wykłady, wystawy, zwiedzanie szkoły i prezentacja nowo powstającej klasy lotniczej – to najważniejsze punkty dni otwartych Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”. Impreza zaczęła się wczoraj, potrwa do dziś.

Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. wiceszef miasta Miłosz Sajnog, prodziekan Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego Danuta Fjałkowska, wykładowcy Politechniki Wrocławskiej, przedstawiciele jeleniogórskiej oświaty, dyrektor DODN – u Zygmunt Korzeniewski, dyrektor jeleniogórskiego aeroklubu Jacek Musiał z grupą pilotów i wielu innych.

– Zainaugurowaliśmy Dni Techniki z dniami otwartymi szkoły ponieważ chcieliśmy pokazać młodym ludziom, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły po gimnazjum, co robimy, zarówno na zajęciach dydaktycznych, jak i pozalekcyjnych – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

– Grupa naszych uczniów sama obsługuje sprzęt techniczny, który chcieliśmy pokazać, bawią się tym sprzętem, potrafią go obsługiwać, modelować, przygotowywać prezentację. Nasi uczniowie chcieli pokazać swoją szkołę innym, żeby młodzi ludzi poza oglądaniem klas i pracowni mogli spojrzeć na wszystkie kierunki w których kształcimy, na nowoczesną technologię, która w szkole jest – dodaje.

Poza pokazami wczoraj odbył się również cykl wykładów. Kilka z nich poprowadzili wykładowcy Politechniki Wrocławskiej i Jacek Musiał dyrektor jeleniogórskiego aeroklubu, który powiedział kilka słów na temat lotnictwa w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz o nowo powstającej w „mechaniku” klasie o kierunku technika – mechanika ze specjalizacją lotniczą. Tu uczniowie nabędą umiejętność pilotowania szybowca.

Wczoraj w wykładach i prezentacji szkoły uczestniczyli gimnazjaliści z wielu szkół, również z powiatu. Były zarówno grupy zorganizowane oraz osoby, który zgłosiły się indywidualnie.
– Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre i myślę, że to będzie moja przyszła szkoła, w której zdobędę zawód – mówi Patryk Dyła z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. Magdalena Wyrkulewska przyszła, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat lotnictwa, w przyszłości chciałby uczyć się w klasie lotniczej. Natomiast Małgorzata Muserkiewicz z Gimnazjum Społecznego w Jeleniej Górze planów co do dalszej edukacji jeszcze nie ma, ale jak mówi, „Mechanik” oferuje wiele interesujących kierunków technicznych, dlatego z pewnością uda jej się wybrać coś dla siebie.

Gimnazjalista Krzysztof Gubala przyszedł, by poznać kierunki i kryteria przyjęcia do szkoły. - Chcę uczyć się w tej szkole i zdobyć tytuł technika. Każdy facet powinien umieć coś zrobić przy samochodzie, poznać mechanikę. Interesuje mnie też lotnictwo, ale jeszcze nie podjąłem decyzji jaki wybiorę kierunek – mówi.

Ci, którzy nie zdążą szkoły zobaczyć w marcu, będą mieli okazję zrobić to 30 kwietnia, kiedy to ponownie zorganizowane zostaną dni otwarte w ZST „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1258
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group