Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8244
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Czwartek, 25 czerwca 2020, 13:04
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2020, 14:26
Autor: WAC
Mysłakowice: Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek
Fot. GOK
Bartłomiej Drak będzie pierwszym artystą, który zaprezentuje swoje prace w nowo otwartej Galerii Przechodniej w Mysłakowicach. Otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej, któremu będzie towarzyszyć również koncert duetu Paraluzja odbędzie się w piątek (26.06) o godzinie 16.00.

Galeria Przechodnia to najnowszy projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. W galerii zewnętrznej, usytuowanej przed budynkiem GOK - u będą pojawiać się obrazy, grafiki, zdjęcia, wiersze.

Okres epidemii i przymusowa izolacja spowodowała, że zaczęliśmy się zastanawiać co zrobić, aby trochę odczarować tą przygnębiającą rzeczywistość i pojawiła się koncepcja galerii na płocie - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Marianna Ostrowska. - Chcielibyśmy, aby galeria była iskrą, która odczaruje to miejsce mijane codziennie przez ludzi. Tworząc galerię na płocie wychodzimy do ludzi, ubarwiamy szarą rzeczywistość, prowokujemy do refleksji. Wystawy będą wędrować po gminie Mysłakowice. W ten sposób przedłużymy żywot dzieł i damy możliwość podziwiania ich szerszemu gronu odbiorców. Liczymy, że wkraczając w ten sposób w życie mieszkańców, podarujemy im więcej pozytywnej energii - dodaje dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group